Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски в последния шампионатен мач с Арда (Кърджали) преди плейофната фаза. Ето какво сочи справката на нашия екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ – успешен дебют в официален мач за привлечения от Славия национален вратар. Като цяло нямаше много работа през целия двубой. През първото полувреме предимно участваше в някои разигравания със защитниците и на 2-3 пъти улови безопасни високи топки. Допусна гол в 41-та минута, но нямаше какво да направи. Ради Василев бе изпуснат от защитата непокрит на 2 метра пред вратата. През второто полувреме имаше да отрази единствено един лек удар право в тялото му, но в последната минута беше с главна заслуга за третия гол за Левски. С пас от 60 метра изведе Стаси Иванов зад защитата на Арда и той с лекота надбяга преследвачите си и мушна топката между краката на стража им, за да бъде довкарана от Мартин Петков. Демонстрира по-добра игра с крака от Миятович и въпреки, че нямаше положения, в които да си демонстрира рефлексите, Оценка 5.50

LEVSKI.BG

ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ – през първата част беше неубедителен, като отново не успя да центрира дори веднъж успешно при няколко опита, а в защита бе надиграван от застарелия Спас Делев. Второто полувреме вече показа друго лице и бе много по-стабилен в намесите си в защита. Оценка 4

LEVSKI.BG

КОСТАДИН ИЛИЕВ – юношата направи дебют в официален мач за първия отбор като ляв бек, въпреки че е централен защитник, но именно играта му с ляв крак бе причината да спечели доверието на Георги Тодоров. Изключително плахо започна мача. Влизаше неуверено и страхливо в единоборствата и много често бе лесно разминаван от Светослав Ковачев. Постепенно доби повече увереност и намали грешките, а през второто имаше и доста по-малко работа, тъй като действията на терена се преместиха главно вдясната зона на Левски. В 79-ата минута си изкара жълт картон и бързо бе заменен, за да не прегори и да си изкара и втори. Заради дебюта и то на нетипична позиция бих го поощрил с Оценка 5

ЯНИС КАРГАС – гръцкият централен защитник беше доста обран в действията си за първи, откакто е в Левски. Грубите влизания бяха сведени до минимум, а опитите за задържане или самоинициативно изнасяне на топката – липсваха. Спечели много единоборства и през двете полувремена. Отново игра ролята на посрещач, стопер. Оцеля без картон. Не искам да го урочасам, затова Оценка 5 (++)

ХОЛМАР ЕЙОЛФСОН – исландецът изведе като капитан отбора при отсъствието на Живко и Гури. Изпълняваше ролята на разиграващ централен защитник, започвайки всяка атака и имайки задачата да насочва нападението. За съжаление направи грешка, забравяйки Ради Василев зад гърба си, което доведе до гола за Арда. Каргас остави малко единоборства за Холмар. Заради грешката при гола Оценка 4.50

ХАЛИ ТИАМ – сенегалецът бе оставен сам пред защитата като дефанзивен халф и му бе отнето правото да изнася топката, което се мъчеше да прави при Хубчев. Сега рядко му се налагаше да организира нападенията на отбора, тази задача бе поверена на Алар и Нашименто. Стабилен в намесите си и си свърши отлично работата – да затвори центъра пред защитата. Дори не си изкара картон! Оценка 5.50

ФИЛИПЕ НАШИМЕНТО – португалецът бе предпочетен за титуляр пред Спиерингс и използван като десен вътрешен халф, който да организира атаките по дясно на нападението заедно с Найденов и Стаси Иванов. През първото полувреме играта се водеше предимно вляво и не блестеше с нищо. През второто обаче действията бяха водени именно през неговата зона и се отличи с добри подавания, а в 61-ата минута след двойно с Алар нахлу в наказателното поле и бе препънат грубо, но съдията си затвори очите. Нашименто игра до 74-та минута. Оценка 4.50

LEVSKI.BG

ПАУЛИНЬО – бразилецът изглеждаше като прероден особено първото полувреме, когато беше изключително деен и ефективен, нещо ново за него тази година. Основна причина може и да е, че беше освободен от дефанзивни функции. Понесе и голям брой нарушения срещу себе си, доста неотсъдени, особено в близост до наказателното поле на Арда. Мерникът му беше добре настроен и отбеляза красив първи гол в мача в 37-та минута със силен удар от 23 метра. Нито веднъж в този мач не шутира като футболист по американски футбол. Прекрасно разбирателство с Алар демонстрира. През второто полувреме намали оборотите, а и атаките се водеха предимно на десния фланг. Очевидно и физическите му запаси намаляха, въпреки това на два пъти стреля опасно, но ударите му бяха блокирани. Оценка 5.50

LEVSKi.BG

СТАНИСЛАВ ИВАНОВ – първото полувреме се запомни само с един опасен пробив по фланга. Не му се получаваха центриранията и комбинациите с Нашименто, но второто полувреме беше неговото. Записа две страхотни асистенции, с които Левски извоюва трите точки. Първата бе от центриране към Спиерингс в зоната между вратарското поле и точката на дузпата. А при втората можеше да бъде дори голмайстор, прекарвайки топката между краката на стража на Арда, след като надбяга цялата защита и то в 93-та минута, но от голлинията Мартин Петков довкара кълбото. Заради по-слабото първо полувреме Оценка 5.25

ДЕНИ АЛАР – във втори мач австрийският нападател бе използван като ляв вътрешен халф, който се нагърбваше със задачата да организира атаките и да се връща да помага в защита. Получи му се отлично, като особено добро впечатление остави разбирателството му с Паулиньо. Стараеше се да разнообразява и редува атаките ту вляво, ту през центъра. Отличен поглед над играта демонстрира и с няколко хитри извеждащи подавания в коридор. Постепенно и очаквано позагуби сили второто, но изкара на високо ниво чак до 84-та минута, когато бе заменен. На няколко пъти можеше да се окаже асистент за гол, но перспективните му центрирания не бяха завършени умело. Оценка 5.50

СТАНИСЛАВ КОСТОВ – с огромно самочувствие и желание започна миналогозишният голмайстор на Левски. Постоянно тормозеше защита със смяната на зоните, в които се премества, за да иска топката или да открива пространства. Отбеляза гол през първата част, но бе спорно отменен. Но успя да асистира на Паулиньо за първия гол в мача, залагайки топката на удобния му десен крак. Очевидно не е готов физически за 90 минути и логично бе заменен в 61-ата. Оценка 5

СТАЙН СПИЕРИНГС – изненадващо нидерландецът бе оставен на пейката, но само три минути след появата си на терена отбеляза технично и Левски поведе с 2:1 в 64-та минута. Игра като централен нападател 15 минути до появата на Мартин Петков, след което зае типичната си роля на атакуващ халф. Успя да участва в още няколко добри комбинации предимно с Паулиньо. Много добро включване за Стайн. Оценка 5

МАРТИН ПЕТКОВ – юношата на Левски влезе в игра в 74-та минута като централен нападател и в последната 93-а минута отбеляза първия си гол при мъжете за първенството. Марто вече има две попадения за първия тим на „сините“ за купата срещу Спартак Варна през изминалата есен. Демонстрира отличен спринт, за да догони и изпревари защитниците на Арда и от голлинията да довкара топката. Отнова изключително борбен. Оценка 5

МАРТИН РАЙНОВ и ЗДРАВКО ДИМИТРОВ се появиха в игра чак в 84-та минута и остават без оценки.