Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски в мача с Берое (Стара Загора). Ето какво сочи справката на нашия екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

МИЛАН МИЯТОВИЧ – като жест на благодарност за отдадеността му към отбора Милан получи шанс да се раздели с Левски като титуляр. Въпреки победата черногорецът бе колеблив в изявите си, особено при високите топки. За проблемите му при отигравания с крака всички са наясно. Носи вина и за гола на Камбуров. Спаси един опасен далечен изстрел, а останалите му намеси бяха от така наречените „рутинни“. Оценката му е за представянето само в този мач – 4

Благодарим ти, Милане!

ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ – юношата на Левски вече носи отговорността на наследник на Живко Миланов. С всеки мач увереността му расте и изявите му стават все по-сигурни. Особено през първото полувреме имаше много навременни намеси, въпреки че се атакуваше основно през неговата зона. Голът за Берое стана именно през нея, но вината е главно на Здравко Димитров. Второто полувреме беше по-неубедително за Ивайло, вероятно и заради натрупаната умора. На помощ обаче му се притичваше Деян Лозев. Оценка 4.50

ХОЛМАР ЕЙОЛФСОН – исландецът в пореден двубой стисна зъби, въпреки здравословния проблем, заради който ще претърпи операция идната седмица. Това донякъде оправдава по-неубедително му представяне и в този мач. Основната тежест от единоборствата изнесе Мартин Райнов. През първата част бе близо до попадение. Второто полувреме допусна нетипични неточности при изнасянето на топката, но като цяло не направи груби грешки. Оценка 4

МАРТИН РАЙНОВ – той също е от футболистите, които вдигнаха нивото си на представяне под ръководството на Георги Тодоров. Марто се отличи с отлични намеси и многобройни спечелени единоборства. При десетките изсипани топки от домакините е нормално допускането и на 2-3 разминавания, но за щастие те не бяха фатални. Оценка 5

ИВАН ГОРАНОВ – през първото полувреме по-рядко Берое атакуваха през неговата зона. Имаше очевидни затруднения срещу по-бързия Макута, но с по-доброто пласиране успя да спре набезите на крилото. Второто полувреме основно по левия фланг на „сините“ се водеха действията и главна вина да не се стигне до опасности пред Миятович оттам носи Горанов. В пореден двубой навъртя огромен километраж, въпреки травмата, която има след тежкия полуфинал срещу Локомотив Пловдив. Оценка 5.25

ХАЛИ ТИАМ – първо Живко Миланов, а сега и „Доктора“ напуска Левски и ще остави огромна дупка пред защитата. Сенегалецът е един от най-постоянните играчи на „сините“ и незаменим боец. Покрива периметър и върши работа за двама дефанзивни халфове. Заслужи си да изведе отбора с капитанската лента. След първоначалните си влизания в познатия стил бе предупреден от главния съдия и намали малко агресията. Въпреки това нямаше да е Тиам, ако не си изкара картон на „прощаване“. В 62-та минута получи заслужен в жълт цвят. С Райнов обраха най-много топки и не позволяваха лесно да бъдат преодолени. За този двубой Оценка 5.50, но за цялостно представяне 6+

levski.bg

Благодарим ти, Докторе!

ИЛИЯ ЮРУКОВ – юношата беше позабравен на скамейката цял сезон, но дойде и неговото време да покаже на какво е способен. Започна по-колебливо и отстъпваше в единоборствата, но с изтичането на минутите се увеличавеше и увереността му. Тогава загатна и за неоспоримите си качества. Но си пролича и че не е готов да изкара на високи обороти цял мач. В 72-та минута бе заменен логично. Оценка 4.50

levski.bg

СТАЙН СПИЕРИНГС – успя да пресече колебливо подаване между защитниците на Берое и да изведе Робърта на отлична позиция за първия гол. Извън този моментен проблясък от Стайн пълна нула, незабележим първото полувреме. Правилно сменен още на почивката. Само заради важното отиграване при попадението Оценка 3.50

ПАУЛИНЬО – „Къде е Паулиньо?“. Всички левскари се чудят. Отново беше безопасна игла. Направи два частично успешни рейда и дотам. Отстъпи място на далеч по-убедителния Мартин Петков още на полувремето. Оценка 3

ЗДРАВКО ДИМИТРОВ – получил титулярно място, Здравко остави всичко от себе си на терена и изкара чак до 89-ата минута на пълни обороти, което не остана незабелязано от феновете и треньорите. Въпреки непримиримостта си и хъса, с които игра, допусна не малко грешки. Основните бяха, че прекалено много задържаше топката и то често в опасни зони. Лековато позволи и да бъде преодолян при центрирането за попадението на Камбуров. С малко повече игрова практика може да получи важна роля в отбора. Оценка 4.50

НАЙДЖЪЛ РОБЪРТА – снайперистът на Левски! Това е нападателят, който е нужен на отбора. Показа защо толкова много го хвали Георги Тодоров и че може да се превърне в следващия Гара Дембеле. От две положения отбеляза два гола, като и в двата случая демонстрира техника, увереност, точност, скорост. Първото попадение след силен камшичен изстрел от 15 метра, а второто след измъкване от засадата, надбягване на защитник и елиминиране на вратаря. През останалото време беше заключен между двама и рядко играеше с топката, но две ситуации са необходими на класния нападател. Оценка 6

levski.bg

МАРТИН ПЕТКОВ – бързоногият и борбен юноша влезе на почивката със задачата да играе зад Робърта и да подлага на повече напрежение дефанзивните халфове на Берое, което липсваше в играта на Стайн Спиерингс първото полувреме. Не спря да пресира противниците, както в нападение, така и в защита. С изявите си в пореден мач показва, че заслужава все повече игрови минути. Оценка 5

ДЕЯН ЛОЗЕВ – възстановен от контузия фланговият играч се появи за началото на второто полувреме на терена, за да подпомага Ивайло Найденов, тъй като през първата част юношата беше подложен на постоянни атаки. Дидо се справи много добре със задачата си, макар да имаше и няколко колебливи намеси, но изигра ключова роля за победното попадение на Робърта, извеждайки го зад защитата на Берое. Оцеенка 5

ФРАНКО МАЗУРЕК – аржентинският плеймейкър замени уморения Юруков в 72-та минута и освежи средата на терена, но не успя да организира нищо смислено и интересно в предни позиции. Оценка 4

СТАНИСЛАВ КОСТОВ остава без оценка, тъй като се появи в игра чак в 89-ата минута.