„Сините“ надежди продължават победния си поход (ВИДЕО)

На стадион „Георги Аспарухов“ се изиграха мачовете на юношеските формации на Левски до 15 и до 17 години в междинния 3-ти кръг от Елитните групи. Малките левскари записаха нови победи в съответните първенства този път над връстниците си от Етър.

Първо се изигра мачът на Левски до 15, воден от треньора Стоян Димов. Лъвчетата надиграха напълно своите противници от Велико Търново, но през първото полувреме не успяха да отбелажт гол, като на два пъти и гредите помогнаха на гостите. С началото на второто полувреме всичко си дойде на мястото и левскарите набързо поведоха с гол на Йоан Янев три минути след подновяването на играта, а в 52-та Адриан Райчев от дузпа оформи крайното 2:0. С отлични действия през целия мач се отличи капитанът Алекс Божилов. С тази победа отборът на Левски до 15 събра актив от 7 точки след 3 кръга и дели първото място с отбора на цска-София.

Веднага след този мач на терена излязоха съставите на Левски до 17 и Етър до 17. „Сините“ лъвчета в тази формация записаха разгромни победи в първите си два мача с 10:0 и 8:1, като се очакваше и непретенциозните гости от Велико Търново да си тръгнат с „пълна кошница“. Още с първия съдийски сигнал левскарите започнаха с опасните атаки. Голавете не закъсняха. Още през първото полувреме хеттрик отбеляза Алекс Митков (12-та, 24-та и 44-та), а едно попадение добави Антон Иванов (17-та) за разлика от 4:0 преди почивката. След нея темпото бе намалено от играчите, водени от Захари Сираков. Въпреки това се стигна до нови 2 гола във вратата на гостите от Етър, реализирани от Николай Арахангелов ( 50-та) и Виктор Атанасов (82-ра). Успехът можеше да е дори двуцифрен, но вратарят на малките боляри отрази няколко опасни удара. „Сините“ доиграха последните над 20 минути с човек по-малко, тъй като грубо бе изритан и контузен най-добрият на терена до този момент Асен Митков, а всички смени вече бяха изчерпани. Това обаче не повлия изобщо на съотношението на силите и играта на двата отбора. Така с тази трета поредна разгромна победа Левски до 17 логично оглавява класирането с 9 точки, следван от Славия със 7 точки.

Съставът на „Левски“ U15:

22. Пламен Иванов, 25. Калоян Борунов (36 – 15. Део Дамянов), 26. Дейвид Михалев, 4. Виктор Любенов, 23. Ериан Благоев (68 – 3. Михаел Чиликов), 21. Никола Бандев, 10. Кристиян Йовов (68 – 19. Крис Златинов), 7. Александър Божилов (к), 14. Александър Маринов (57 – 20. Ники Гинчев), 11. Адриан Райчев, 8. Йоан Янев (50 – 6. Дейвид Джоров).

Съставът на „Левски“ U17:

1. Пламен Андреев (65 – 12. Калоян Славчев), 10. Емил Кьосов, 4. Димитър Андонов, 6. Денис Динев, 8. Атанас Йорданов, 19. Радослав Петров (46 – 15. Александър Асенов), 27. Асен Митков, 17. Николай Арахангелов, 7. Антон Иванов (68 – 5. Слави Чакъров), 21. Ивайло Марков (46 – 11. Виктор Атанасов), 9. Георги Атанасов (46 – 20. Виктор Добрев)