Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски за домакинския мач срещу Царско село. Ето какво сочи справката на нашия екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

НИКИ МИХАЙЛОВ – капитанът на Левски нямаше много работа по време на мача. Получи гол в продължението на първото полувреме, при който бе хванат в крачка след удар с глава от близко разстояние. Второто полувреме имаше отлична намеса в 87-та минута, спасявайки силен удар по земя. Най – важната работа, която свърши Ники, бе след последния съдийски сигнал, когато събра момчетата в центъра на терена, за да им даде кураж след болезнената загуба. ОЦЕНКА 6

ОРЛИН СТАРОКИН – универсалният боец в отбрана се наложи да играе на неудобния за него десен бек. И той се справи. Имаше важни намеси в отбрана, но не рискуваше с включвания в предни позиции. Направи 1-2 колебливи отигравания през второто полувреме, но бързо поправяше грешките и не позволяваше опасности през зоната си. В последната минута на продължението на мача бе близо до това да се превърне в асистент за изравнителен гол, но Насиру не засече по най-добрия начин центрираната топка. ОЦЕНКА 5

МАТЕО СТАМАТОВ – направи дебют като титуляр и се представи на ниво, докато не изчерпа сили след 60-та минута. Подкрепяше активно атаките по левия фланг и дублираше съотборниците си успешно, но в завършващата фаза не бе достатъчно прецизен. Личеше си липсата на игрова практика. Бе заменен в 70-та минута. ОЦЕНКА 4

ЖИВКО АТАНАСОВ – централният бранител бе изключително хладнокръвен в намесите си и внасяше сигурност пред Ники Михайлов. Във въздуха спечели всички единоборства и на няколко пъти поправи грешки на съотборника си Даске. В 88-та минута можеше да донесе поне точка на Левски, но от 3-4 метра пред опразнената врата не успя да вкара топката, а нацели с мощен удар напречната греда. ОЦЕНКА 5.50

ТОМА ДАСКЕ – френският защитник бе колеблив в намесите си, особено през първото полувреме. В 45-ата минута се наложи да фаулира противников нападател, който се отскубваше сам срещу вратаря и си заслужи жълт картон. В самия край на продължението на първата част изпусна от поглед Божидар Васев, който му мина зад гърба и отбеляза с глава единственото попадение в мача. След почивката бе по-концентриран и направи няколко добри намеси. След 70-ата минута заигра като дефанзивен халф и сякаш тази позиция му прилягаше повече. В 88-та минута нацели страничната греда след центриране на Здравко Димитров. ОЦЕНКА 3.50

ИЛИЯ ЮРУКОВ – след слабото представяне срещу Арда и получената травма през седмицата младокът стисна зъби и изигра на много добро ниво мача, докато не му свършиха силите след 60-та минута. Започна двубоя агресивно и с качествени намеси в средата на терена. Често се включваше и в атака. Можеше да се окаже и асистент за попадение на Здравко Димитров в средата на първото полувреме. За съжаление в 47-та минута сгреши подаване в центъра и от организираната контраатака гостите се добраха до единственото попадение в мача. В 70-ата минута бе заменен, тъй като не издържа физически. ОЦЕНКА 4.50

LEVSKI.BG

СТАЙН СПИЕРИНГС – нидерландският атакуващ халф отново трябваше да играе изтеглен пред защитата. Очевидно там не му е удобно, а и беше доста муден първото полувреме. През второто се раздвижи, но без успех. Направи 3-4 подавания в дълбочина, но не бяха оползотворени от нападателите. Към края на мача стреля опасно от далечна дистанция, но вратарят Пласид спаси. ОЦЕНКА 4

LEVSKI.BG

ПАУЛИНЬО – бразилецът започна мача зад нападателя Робърта и в 12-та минута можеше да открие резултата, след като преодоля един защитник и излезе фронтално пред вратата, но стреля изключително неточно. Това беше и единственото хубаво действие от него. В средата на първото полувреме премина на десния фланг, а цялото второ игра на левия. До края на мача не успя да преодолее нито един противник, не успя и да създаде опасност. Често се изолираше от играта. ОЦЕНКА 3

СТАСИ ИВАНОВ – юношата изигра пореден посредствен мач, откакто се заговори усилено за продажба в чужбина. Започна вдясно на атаката, след което премина в средата. Не успя да си създаде положение пред вратата, нито да комбинира успешно със съотборниците си в нападение. Често бъркаше и наглед лесни отигравания. Логично бе заменен в 78-та минута. ОЦЕНКА 3

ЗДРАВКО ДИМИТРОВ – фланговият нападател получи нов шанс за изява от Георги Тодоров и този път се представи по-успешно. Както и останалите нападатели, смени няколко позиции по време на мача. Започна на левия фланг, второто полувреме премина вдясно, а от 70-ата минута заигра като ляв бек. Бе активен във всяка една от зоните и често помагаше успешно в защита. В завършващата фаза на атаките обаче имаше доста брак. В 14-ата минута можеше да открие резултата с удар от точката на дузпата, но топката срещна главата на противников защитник. От поне 20 центрирания от всякакви положения успя да намери свой съотборник едва веднъж. Това стана в 88-та минута, когато Даске нацели гредата след удар с глава. ОЦЕНКА 4.50

LEVSKI.BG

НАЙДЖЪЛ РОБЪРТА – голмайсторът на Левски за изминалия сезон бе тотално изолиран от играта чак до 35-та минута, когато бе изведен от Спиерингс в наказателното поле, но до топката пръв стигна вратарят и се получи сблъсък, в който Найджъл се контузи и се наложи да бъде заменен още в 40-та минута. ОЦЕНКА 4

МАРТИН ПЕТКОВ – талантливият юноша смени контузения Робърта в 40-та минута и в типичния си стил заигра агресивно и мотивирано. За съжаление не успя да излезе на голово положение, но често се връщаше до центъра, за да участва в разиграванията. Не получи и необходимата подкрепа от фланговите нападатели. ОЦЕНКА 4.50

ДЕЯН ИВАНОВ – Дидо облече отново синия екип и влезе в игра в 70-ата минута, за да се освежи отбраната. Стабилни 20 минути изигра и се отличи с 2 отлични намеси. ОЦЕНКА 5

НАСИРУ МОХАМЕД – замени уморения Юруков в 70-ата минута и зае позицията на десен външен халф. Опита да е активен и да създаде опасност, но без успех. Въпреки това в последната минута на продължението стреля с глава от удобна позиция, но не уцели вратата. ОЦЕНКА 4

МАРИН ПЕТКОВ – появи се на терена чак в 78-та минута и не успя да помогне за изравняването на резултата, въпреки желанието си. Остава без оценка