Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски за мача срещу Монтана. Ето какво сочи справката на нашия екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

НИКИ МИХАЙЛОВ – капитанът на Левски успя да запази вратата си суха за първи път през сезона. Истината е, че нямаше много работа срещу Монтана. През първото полувреме се намеси отлично в 3-та и 40-та минути, а през второто нямаше никакви положения пред вратата му. Рядко се налагаше и да участва в разигравания с бранителите. ОЦЕНКА 6

LEVSKI.BG

ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ – десният ни бек се завърна след изтърпяно наказание и макар по куриозен начин успя да се запише сред голмайсторите. В 67-ата минута стреля слабо и право в обсега на вратаря, но топката все пак премина голлинията. Необходимо попадение за самочувствието на Иво. Преди него обаче бе неубедителен в повечето си намеси и допусна няколко пъти центрирания от зоната си. Редки бяха и успешните му взаимодействия в предни позиции. ОЦЕНКА 4.50

МАТЕО СТАМАТОВ – новият ляв бек на „сините“ все още играе доста неуверено и несигурно. Старае се да е навсякъде по левия фланг, но е все така неефективен. Центриранията са му безопасни за противника. Физическите му сили отново не стигнаха за 90 минути, поради което бе заменен в 77-ата. ОЦЕНКА 3.50

ЖИВКО АТАНАСОВ – превръща се в стълб в отбраната. Уверен и спокоен. С отлични намеси през целия мач, но ключови имаше в 31-та, 38-ата и 60-та минути. ОЦЕНКА 6

ТОМА ДАСКЕ – французинът с всеки изминал мач играе с все повече самочувствие и разкрива потенциала си. Демонстрира в този двубой отлично гърдиране на топката, но на 2-3 пъти имаше несигурни подавания. В 44-та минута сбърка грубо с едно такова, но поправи грешката си. Последните 15 минути игра отново като дефанзивен халф. ОЦЕНКА 4.50

ОРЛИН СТАРОКИН – опитният боец игра като дефанзивен полузащитник и направи най-добрия си мач, откакто се завърна в Левски. Не се включваше в атаките, а оставаше да покрива центъра и за контраатаки на противника. Благодарение на опита си отне много топки и спечели много единоборства в средата на терена. В 28-та минута с отличен пас намери Стаси Иванов, който асистира за първия гол. След 77-ата минута заигра като ляв бек. ОЦЕНКА 5.50

ИЛИЯ ЮРУКОВ – юношата на Левски изглежда се беше мотивирал достатъчно след слабия двубой срещу Царско село и изигра мача в Монтана на много по-добро ниво. Имаше повече свобода за действие, благодарение на Старокин. Включваше се често и успешно в атаките, но имаше и леки неточности в отиграванията. ОЦЕНКА 4.50

LEVSKI.BG

СТАЙН СПИЕРИНГС – нидерландецът най-накрая заигра зад нападателя и си пролича, че е в своите води. Още с началните минути това се видя. Успешно взаимодействие имаше основно с Паулиньо. Реализира 2 прекрасни гола. Първият в 28-та минута след отлична атака, овладя спорен пас на Стаси, но стреля мигновено и не сбърка. В началото на второто полувреме отбеляза и след индивидуален рейд и изстрел от 25 метра по земя. Не задържаше излишно топката. След 66-ата минута се върна малко по-назад до Старокин. В 73-та си изпусна за момент нервите и си изкара жълт картон. ОЦЕНКА 6

LEVSKI.BG

ПАУЛИНЬО – бразилецът също се пробуди, както и Стайн. Паули бе използван като централен нападател и успя на няколко пъти да надиграе защитниците на Монтана. Още в 8-та минута можеше да асистира за гол на Стаси Иванов, но младокът пропиля отлично положение. В 42-та обаче сам реализира след диагонален изстрел с левия крак от 20 метра. Изкара и 2 жълти картона на централните защитници на домакините. След 66-ата минута заигра зад появилия се на терена таран Илия Димитров. Бе заменен в 86-та минута. ОЦЕНКА 6

ЗДРАВКО ДИМИТРОВ – игра като ляво крило до смяната си в 77-ата минута. Беше доста неточен в отиграванията си и липсваше обичайната свежест в действията му. Имаше само една възможност за опасен изстрел, но той му бе блокиран. ОЦЕНКА 3.50

СТАНИСЛАВ ИВАНОВ – игра този път само и единствено на десния фланг, където се чувства най-добре. В 8-та минута пропиля стопроцентово положение сам срещу вратаря, стреляйки над напречната греда. Имаше неуспешни индивидуални пробиви. Успя обаче да асистира за първото попадение на Стайн и да блокира изчистена топка, която се озова в Паулиньо за втория гол в мача. След почивката се изгуби напълно по терена, но бе заменен чак в 86-та минута. ОЦЕНКА 4.50

LEVSKI.BG

ИЛИЯ ДИМИТРОВ – юношата на Левски дебютира за новия сезон в 66-ата минута. Нямаше възможности за отбелязване на попадение и успя единствено да участва в няколко разигравания на топката. ОЦЕНКА 4

Появилите се в игра в 77-та минута МАРИН ПЕТКОВ и ДЕЯН ИВАНОВ, както и в 86-та МАРТИН ПЕТКОВ и НАСИРУ МОХАМЕД остават без оценки заради малкото игрови минути.