В мач от 8-и кръг на Елитната юношеска група до 19 години Левски гостува в Марково на местния Сокол. „Сините“ са лидери в класирането с 6 победи и едно равенство и търсеха пореден успех срещу „соколите“. Още в първите минути се видя ясно разликата в класите и без особени усилия играчите, водени от Иво Градев, отбелязаха 2 гола през първото полувреме. Резултата откри Димитър Иванов в 11-та минута, а в 21-та и Марин Петков порази вратата на домакините. „Сините“ лъвчета очевидно не играеха на максимума от възможностите си, но лесно надиграваха домакините, въпреки и странните съдийски отсъждания във вреда на столичани.

След почивката набързо двата отбора си размениха по едно попадение. Първо Марин Петков покачи на 3:0 в 47-ата минута, а малко по-късно домакините намалиха

резултата след разсейване в „синята“ защита. Левскарите обаче не допуснаха повече грешки и с лекота отбелязаха още 3 попадения – Мартин Петков реализира две  от тях в 71-та и 73-та, а в 76-та Марин Петков си завърши хеттрика. Малко преди края на мача напречната греда спаси „соколите“ от седмо попадение. Отлични впечатления оставиха капитанът Ради Гайдев и Мартин Петков, а Дани Начев отново блестя с гениални отигравания, въпреки че не се записа сред голмайсторите.

С поредния си успех Левски до 19 запази лидерската си позиция, събирайки 22 точки, с 3 повече от отборите на Ботев Пловдив и Лудогорец.

Съставът на „Левски“ U19:

1. Иван Андонов, 15. Богдан Костов, 4. Симоне Игнатов (60 – 13. Мартин Оков), 21. Костадин Илиев, 17. Владимир Сиромахов, 20. Стелиън Георгиев, 6. Радослав Гайдев (к) (80 – 26. Слав Петков), 8. Даниел Начев, 11. Димитър Иванов (46 – 18. Александър Мицев), 9. Мартин Петков (76 – 7. Тодор Найдин), 10. Марин Петков (76 – 19. Самуил Беримски).