На едно от игрищата на комплекс „Георги Аспарухов“ се изиграха мачовете от 9-и кръг в Елитните групи до 15 години и до 17 години. Очаквано и двете формации на Левски записаха победи. Първо се изигра двубоят на юношите до 15 години. Водените от Стоян Димов футболисти посрещнаха непретенциозния отбор на Борислав (Първомай), който е без победа и заема последната позиция. „Сините“ лъвчета бяха амбицирани да постигнат убедителен успех, след като в последния кръг инкасираха тежка загуба от Национал и бяха изместени от първата позиция от ЦСКА-София. Още преди почивката резултатът беше 5:0. Едва в 3-та минута Денис Гиведжов откри, а в 12-та синът на Христо Йовов Кристиян удвои. Последва бърз хеттрик за Адриан Райчев. Атакуващият юноша отбеляза попаденията си само за 8 минути (24-та, 27-а и 32-а). След

почивката головете във вратата на гостите от Първомай продължиха да валят. Кристиян Йовов покачи на 6:0 в 39-та минута, отбелязвайки второто си попадение в мача. Резултатът набъбна до 10:0 след два гола на Ники Гинчев (43-та и 65-та), а по веднъж се разписаха Михаел Чиликов (60-та) и Преслав Бачев (66-та). С единственото си положение в последната минута юношите на Борислав отбелязаха почетно попадение за крайното 10:1. Така момчетата на Стоян Димов събраха актив от 20 точки след 9 кръга и остават на 3 точки зад лидерите от ЦСКА-София, които продължават без загуба.

Час след разгромната победа на Левски до 15 своя мач от 9-и кръг изиграха и батковците им от Левски до 17. Водените от Захари Сираков лъвчета са едноличен и категоричен лидер в своята група с 8 победи от 8 кръга. Беше ред на връстниците им от Левски-Раковски, които са на дъното в класирането само със загуби. Напълно очаквано юношите на Левски доминираха през целия мач, като не позволиха на гостите да стигнат поне до едно положение. Резултатът бе открит чак в 20-та минута от може би най-добрия на терена Николай Арахангелов. В 29-ата минута Виктор Атанасов удвои, а в самия край на първото полувреме отново Арахангелов покачи на 3:0, след като минути по-рано бе нацелил напречната греда. През второто полувреме „сините“ юноши продължиха да играят в налагания от Захари Сираков агресивен и нападателен стил. Постоянно пресираха противниците си и се стараеха да комбинират бързо. Логично положенията пред вратата на гостите се редуваха едно след друго. В 51-та минута Георги Атанасов реализира за 4:0, а няколко минути по-късно бе отсъдена и дузпа в полза на левскарите. Зад топката застана капитанът Денис Динев, но опитът му да отбележи ефектно се провали и пропусна да се запише сред голмайсторите за пореден път. Това обаче не го демотивира и той продължи да бъде прецизен и сигурен в намесите си в защита. Точка на спора постави Николай Арахангелов, завършвайки своя хеттрик в 77-ата минута. 5:0 и девета поредна победа от девет кръга. Левски до 17 продължават да водят с 6 точки преднина на втория Септември, а головата разлика е вече 54:2.

Съставът на „Левски“ U15:

22. Пламен Иванов (44 – 80. Атанас Кехайов), 15. Део Дамянов (к), 18. Дейвид Михалев (41 – 20. Ники Гинчев), 3. Михаел

Чиликов, 19. Крис Златинов, 7. Михаил Петров (41 – 8. Йоан Янев), 6. Дейвид Джоров, 14. Александър Маринов, 11. Адриан Райчев (41 – 25. Калоян Борунов), 17. Денис Георгиев, 10. Кристиян Йовов (54 – 16. Преслав Бачев)

Съставът на „Левски“ U17:

1. Пламен Андреев (46 – 12. Калоян Славчев), 18. Алекс Минчев (46 – 10. Емил Кьосов), 4. Димитър Андонов, 6. Денис Динев (к), 14. Никола Църовски, 15. Александър Асенов, 17. Николай Арахангелов, 7. Антон Иванов, 21. Ивайло Марков, 9. Георги Атанасов, 11. Виктор Атанасов.