Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски за домакинството на Ботев (Враца). Ето какво сочи справката на нашия екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

НИКИ МИХАЙЛОВ – в дълги периоди от мача нямаше работа капитанът ни. Първата му намеса бе едва в 28-та минута, когато изби силен далечен изстрел. В 35-та го спаси гредата след удар на Домовчийски. През второто полувреме чак след 75-та минута „сините“ допуснаха опасности пред Ники. Тогава удар на Петър Атанасов мина покрай вратата, а в 79-ата изстрел от малък ъгъл бе блокиран от Михайлов. Въпреки че не допусна попадение, „синият“ страж бе неуверен на два пъти при центрирания във вратарското поле, а избитите му топки попадаха в опасна зона пред вратата, но положенията бяха предотвратявани от защитата. ОЦЕНКА 4.50

ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ – десният бек на Левски изигра много силен мач. Започна уверено още от първата минута и почти нямаше грешно отиграване. Включванията му в атака бяха многобройни и завършваха с качествени подавания. В 18-та минута за малко не се записа като асистент за гол на Стивън Петков, но ударът с глава на нападателя бе спасен. Навременни намеси имаше в защита. През цялото второ полувреме отлично дублираше Стаси Иванов, а в 91-та минута спря по перфектен начин Петър Атанасов преди да нанесе удар от 5 метра. Да се надяваме, че и в следващите мачове ще продължи с представяне на подобно ниво. ОЦЕНКА 5.50

МАТЕО СТАМАТОВ – левият бек също бе активен в атака и имаше много добри включвания, но на два пъти не успяваше да се върне на време и да покрие зоната си. Такива ситуации се случиха по веднъж във всяко полувреме, но за щастие не доведоха до гол във вратата на Левски. ОЦЕНКА 4.50

LEVSKI.BG

АЛЕКС ПЕТКОВ – високият централен защитник продължава с добрите си изяви в отбрана. През първото полувреме имаше няколко отлични намеси и спечелени високи топки. През второто обаче се прояви на два пъти основният му недостатък – скоростта. В 74-та и 79-та именно тя му липсваше, за да предотврати опасности пред вратата. За щастие до инкасиране на попадение не се стигна. ОЦЕНКА 4.50

ЖИВКО АТАНАСОВ – през първото полувреме рядко се налагаше да се намесва, тъй като гостите се бяха концентрирали в зоната на Алекс. Наложи се да пресича пасове на два пъти. През второто вече имаше 4-5 ключови и важни намеси. В 50-та, в 52-та, 63-та и 79-та предотврати опасности. В 81-та пък бе близо и до реализирането на гол, но силният му удар бе блокиран. ОЦЕНКА 5.50

ТОМА ДАСКЕ – френският бранител започна като единствен дефанзивен халф и игра през целия мач на едно много добро ниво. Агресивен и без притеснения влиза в единоборствата и извършва нарушения. Много стабилен и уверен при разиграванията, но на моменти оголва зоната си и пропуска играчи зад гърба си. Точно от такова разконцентриране се възползва Домовчийски в 35-та минута, когато със силен далечен изстрел нацели напречната греда. В 53-та минута си изкара и жълт картон. ОЦЕНКА 4.50

БОБИ ЦОНЕВ – голмайсторът за Левски започна нетипично разконцентриран мача с нелепа грешка още в първите секунди, която можеше да доведе до ранно попадение във вратата на Ники Михайлов. За огромно съжаление в 6-та минута получи тежък удар в коляното си и се наложи да бъде изнесен на носилка. Все още не е ясно колко сериозна е травмата.

СИМЕОН СЛАВЧЕВ – възстановеният сърцат халф принудително замени Боби Цонев още в 10-та минута. В типичния си стил заигра с огромна агресия и желание. Опита се да покрива голям периметър и на няколко пъти демонстрира отличен поглед върху играта. Пролича си в определени моменти и липсата на игрова практика при овладявания на топката или прибързани подавания. В 52-та минута можеше да отбележи попадение, но ударът му мина доста над вратата. Изглежда и силите го напуснаха към края на мача. ОЦЕНКА 4

LEVSKI.BG

АНДРИЯН КРАЕВ – дебют за високия атакуващ полузащитник и юноша на Левски. Демонстрира добра комбинативност и агресия. Пресираше и преследваше противниците за всяка топка. В 26-та беше близо до реализирането на гол, но добрият му удар с глава бе спасен с вещина от вратаря на врачани. Открадна доста топки, но и извърши много нарушения и логично си изкара жълт картон в 70-та минута. Изработи и два картона за играчи на гостите. Анди не успя обаче да се справи с основната си задача – да организира и изработи голово положение. Креативността му беше нулева, но това му е и първи мач. Сменен в 85-та минута. ОЦЕНКА 4.50

СТИВЪН ПЕТКОВ – завърналият се централен нападател започна като титуляр, но на десния фланг. На периоди от 10-15 минути сменяше позицията си с Робърта. В 18-та минута пропусна да открие резултата след удар с глава от близка дистанция, но Краси Костов спаси по брилянтен начин. В 24-та минута отбеляза ефектен гол, но той бе отменен заради изключително тънка засада. Стивън игра също с голямо желание и беше доста по-ефективен от Робърта, когато действаше на върха на атаката. На почивката обаче бе заменен. ОЦЕНКА 5

LEVSKI.BG

ПАУЛИНЬО – бразилецът направи добър мач в сравнение с предишните му участия. Не особено типично за него, но често влизаше в комбинации и двойни отигравания. В 15-та минута нахлу опасно в наказателното поле и центрира топката, която се отби в ръката на Н’Диайе, но съдията остана безмълвен. През второто полувреме се отличи с няколко успешни пробиви и центрирания, но не помагаше в защита. Сякаш бе освободен през целия мач от задължения да се връща и помага на Матео Стаматов. ОЦЕНКА 5

НАЙДЖЪЛ РОБЪРТА – доста посредствен мач за нидерландеца. През първото полувреме имаше 3 възможности да застраши вратата, но бе неточен в 8-та, а в 16-та и 24-та ударите му бяха блокирани. През второто се губеше в големи периоди от времето. Чак в 73-та минута стигна до положение, стреляйки силно от 14 метра, но отново Краси Костов спаси. На няколко пъти загуби лесно топката. В 93-та можеше да донесе победата за Левски, но изстрелът му от пряк свободен удар от 20 метра за пореден път бе отразен от вратаря на гостите. ОЦЕНКА 3.50

СТАСИ ИВАНОВ – фланговият нападател се появи на почивката на мястото на Стивън Петков и отново не убеди, че заслужава титулярно място. Колебливи отигравания, грешни преценки през цялото полувреме. Изпълни 2-3 опасни ъглови удара и още толкова центрирания от фланга, които му бяха блокирани. ОЦЕНКА 3.50

ВАЛЕРИ БОЖИНОВ за трети път дебютира за Левски, но едва в 85-та минута.