Левски U17 съкруши ЦСКА-София U17 с 3:0 (ВИДЕО)

В мач от 11-и кръг на Елитната юношеска група до 17 години формацията на Левски посрещна ЦСКА-София в търсене на 11-та поредна победа. Водените от Захари Сираков левскари решиха мача още през първото полувреме. Започнаха далеч по-мотивирано и убедително от гостите и логично поведоха в 22-та минута, след като Николай Арахангелов бе изведен от Виктор Добрев сам срещу вратаря и с лекота го преодоля. В 36-та минута с индивидуален пробив и прецизен удар от 15 метра Георги Атанасов покачи на 2:0, а в последната минута на първото полувреме Николай Арахангелов отбеляза второто си попадение след силен далечен изстрел.

Веднага след почивката бе отсъден спорен пряк свободен удар за гостите фронтално на

вратата, пазена от Пламен Андреев. Изпълнението беше много силно и точно, но талантливият вратар успя да отклони топката и тя рикошира в напречната греда. „Сините“ отново поеха инициативата в мача, но с понижено темпо в сравнение с първото полувреме. Въпреки това създадоха няколко чисти положения. Ударите обаче биваха блокирани от защитници в червен екип. В средата на втората част не бе отсъдена и чиста дузпа в полза на левскарите, след като Ивайло Марков бе задържан и препънат в наказателното поле, но съдията замълча. Десетина минути преди края на мача отново се прояви с блестяща реакция вратарят Пламен Андреев, който изби топката, отправена в далечния му горен ъгъл след изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра.

С класическата си победа над юношите от

стадион „Българска армия“ Левски до 17 продължава наказателния си поход към титлата. 11 мача и 11 успеха. Втори все още е Септември с 6 точки зад „сините“.

Съставът на „Левски“ U17:

1. Пламен Андреев, 10. Емил Кьосов, 4. Димитър Андонов, 6. Денис Динев (к), 14. Никола Църовски, 15. Александър Асенов, 27. Асен Митков (74 – 11. Виктор Атанасов), 17. Николай Арахангелов, 7. Антон Иванов (46 – 21. Ивайло Марков), 20. Виктор Добрев (46 – 8. Атанас Йорданов), 9. Георги Атанасов (87 – 18. Алекс Минчев)