Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски за гостуването на Берое (Стара Загора). Ето какво сочи справката на нашия екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

НИКИ МИХАЙЛОВ – капитанът на Левски изигра доста посредствен мач. Не реагира при нито един от двата гола, но истината е, че ударите бяха от много близка дистанция, за което основна вина носят бранителите. Изключително колеблив обаче беше при играта с крака, а на два пъти излезе много рисковано да избива дълги топки, като само късметът го покри в тези ситуации. Отрази две положения, но те бяха прекалено безопасни. ОЦЕНКА 3

ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ – отново далеч от необходимото ниво и в този двубой. Започна активно, но неефективно. Направи един-единствен хубав пробив в 17-та минута, завършил с добро и остро центриране по земя. През второто полувреме не показа нищо положително и бе заменен в 77-та минута. ОЦЕНКА 3

ОРЛИН СТАРОКИН – опитният защитник започна като ляв халф-бек и се представи посредствено, както по-галямата част от съотборниците си. В 17-та минута се озова на стрелкова позиция от около 10 метра по диагонал от вратата на домакините, но ударът му бе отразен. Последваха няколко колебливи отигравания. През второто полувреме редуването на качествени намеси с не толкова добри продължи. Очевидно нямаше сили да подкрепя атаките цял мач. ОЦЕНКА 3.50

АЛЕКС ПЕТКОВ – това определено беше най-слабият мач за високия централен защитник на Левски. Започна с няколко добри намеси във въздуха, но дотам. Носи огромна вина и за двата гола на Фал. И при двете положения беше далече от нападателя. Отличи се и с няколко груби нарушения, като заслужено си получи и жълт картон в 58-ата минута. ОЦЕНКА 2.50

ЖИВКО АТАНАСОВ – единственият защитник, който знаеше какво прави на терена. А може би и единственият от Левски. Обра доста високи топки, покри не веднъж пропуски на съотборниците си, успя и да даде най-много пасове към нападателите. Нещо, което трябваше да вършат Райнов и Юруков. Но сам нямаше как да предотврати загубата. ОЦЕНКА 5

ТОМА ДАСКЕ – разочароващ мач и за френския защитник. До средата на първото полувреме бе стабилен, но след това отиграванията му станаха крайно неубедителни. Недопустима грешка в собственото наказателното поле доведе до първото попадение. Може би това го разклати и грешките се заредиха една след друга. При второто попадение на Берое пък беше надигран елементарно на два пъти. Доигра мача като халф, но също неуспешно. ОЦЕНКА 2.50

LEVSKI.BG

МАРТИН РАЙНОВ – дефанзивният халф навъртя сериозен километраж срещу бившия си отбор. Стараеше се да подпомага атаките, но беше далеч по-полезен и ефективен пред собствената врата. Пасовете му встрани и назад бяха точни, но опиташе ли да изостри някоя атака, то грешеше задължително. Отправи опасен удар в 32-та минута и само веднъж в 62-та успя да подаде добър пас в атака към Стаси Иванов. ОЦЕНКА 4

LEVSKI.BG

ПАУЛИНЬО – бразилското крило започна като титуляр на мястото на крайно неубедителния Здравко Димитров. Почти през цялото първо полувреме не успя да направи нищо запомнящо се, лесно губеше топката и падаше по терена. В 38-ата минута обаче успя да засече с шпагат остро центриране по земя на Робърта и да отбележи четвъртото си попадение за сезона, но не и без малко доза късмет. На два пъти влезе в добри комбинации със Стаси Иванов, а в 54-та минута първото докосване му изневери, иначе се озоваваше на отлична стрелкова позиция в противниковото наказателно поле. В 66-та минута бе заменен. ОЦЕНКА 4.50

СТАСИ ИВАНОВ – за първи път от средата на септември месец младежкият национал започна като титуляр. Това се оказа и последният му двубой със синята фланелка, тъй като направи трансфер в Чикаго Файър веднага след мача. Опита се да бъде активен и да осъществява типичните си пробиви на скорост, но в по-голямата част от времето това не се случваше. Чак в края на първото полувреме демонстрира качествата си. В 42-та осъществи отлична комбинация с Робърта, но стреля право във вратаря, излезнал очи в очи с него. Минута по-късно бе спрян нов негов пробив с грубо нарушение. В 54-та бе близо до това да се окаже асистент за попадение на Паулиньо, но бразилецът пропиля отлична възможност. Последваха няколко неточни отигравания и в 74-та минута бе заменен. ОЦЕНКА 4

ИЛИЯ ЮРУКОВ – всички чакаме моментът, в който халфът ще покаже добра игра и най-накрая ще заслужи мястото си в отбора. Така и не идва този момент. За кой ли път играе неуверено и несигурно, с постоянни елементарни грешки при позиционирането или подаванията. Успя да отнеме 2-3 пъти топката в близост до наказателното поле на Левски и с това се изчерпват значимите намеси на Юруков. Заменен чак в 77-ата минута. ОЦЕНКА 3

НАЙДЖЪЛ РОБЪРТА – нидерландецът е за съжаление. Така и няма адекватна подкрепа от останалите нападатели и халфове в пореден мач. Най-точните подавания получи от Живко Атанасов, а не от Райнов, Юруков, Паулиньо или Стаси. Сам успя да пробие и да сервира на тепсия топката за попадението на Паулиньо. Успя и на 2-3 пъти да комбинира със Стаси или бразилеца, но дотам. През второто полувреме се опитваше да гони безнадежни подавания към него и да пресира сам защитата на Берое. ОЦЕНКА 4.50

НАСИРУ МОХАМЕД – появи се в игра на мястото на Паулиньо в 66-та и заигра агресивно, но неефективно, както обикновено. Неточни подавания, пропилени възможности за пробиви. Единственото положително нещо, което направи, е да изкара картон на противник. ОЦЕНКА 3

ЗДРАВКО ДИМИТРОВ – от 74-та минута до последния съдийски сигнал не направи нищо запомнящо се. БЕЗ ОЦЕНКА

ИЛИЯ ДИМИТРОВ – в 79-та минута замени Юруков и единственото, което показа, е лош контрол на топката. БЕЗ ОЦЕНКА

ПАТРИК ГАЛЧЕВ – юношата смени неубедителния Найденов в 79-та, но и той не успя да помогне. Наложи се да спира пробиви на домакините с нарушения, за да предотврати опасности пред вратата на Левски. БЕЗ ОЦЕНКА