Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски за гостуването на Царско село. Ето какво сочи справката на нашия екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

LEVSKI.BG

НИКИ КРЪСТЕВ – подгласникът на Ники Михайлов получи шанс за изява в този мач и по никакъв начин не може да се каже, че оправда доверието. Добрите му прояви бяха в 3-та минута при навременно излизане и изчистване на топката, в 23-та при спасяване на удар от близка дистанция и в 77-та при отразяване на удар от над 30 метра. Несигурните и колебливи отигравания бяха доста повече. Неточни подавания и изчиствания с крак, неумели опити да улови високи топки, като на два пъти само късметът го покри след изпускане на кълбото. При първото попадение на домакините реагира изключително бавно и некоординирано, а имаше възможност да стигне първи до отклонената от гредата топка. За второто попадение трудно можеше да реагира по-прецизно, тъй като ударът бе силен и точен. Изкара си и жълт картон в края на мача за забавяне на времето. ОЦЕНКА 3.50

ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ – първото полувреме за юношата на Левски бе изпълнено с грешки и то фатални. Носи огромна вина за първото попадение на Царско село, тъй като не успя да изчисти топката, отправена към него, а я насочи към противник. Това бе в 20-та минута, а само три по-късно изпусна елементарно играч на домакините, но Кръстев спаси сигурен гол. От 40-та минута заигра като типичен десен бек. Второто полувреме нивото на играта на Ивайло се покачи. Доста по-точни му бяха намесите, а на два пъти организира бързи контраатаки в 59-та и 61-та минути. В 79-та предотврати сигурно попадение, а успя да се справи в последните 10 минути и добре като дефанзивен халф. ОЦЕНКА 4

МАТЕО СТАМАТОВ – завърналият се след травма ляв халф-бек изигра двубоя на много високо ниво. Играта му се понрави, особено в атакуващата фаза. Още в 5-та минута направи отличен пробив и центриране. В 25-та минута прекрасна флангова атака и комбинация с Паулиньо изведе Матео дълбоко в наказателното поле на домакините и той центрира остро към Робърта, който нямаше как да пропусне пред опразнената врата. Наложи се да се върне и да доиграе двубоя като бек след изгонването на Старокин. На два пъти се пропука, но въпреки очевидната липса на физическа подготовка, стисна зъби и доигра мача на отлично ниво. ОЦЕНКА 5

АЛЕКС ПЕТКОВ – снажният централен защитник отново бе колеблив в голяма част от намесите си. В пореден мач неведнъж изоставаше при изнасянето на линията на защитата и така покриваше засади. Неточен бе и при няколко от разиграванията. Към края на първото полувреме навлезе в ритъм и вдигна нивото си на концентрация. С много добри намеси се отличи в 36-та, 47-та, 71-та и 84-та. ОЦЕНКА 4

LEVSKI.BG

ТОМА ДАСКЕ – определено не действа по най-добрия начин и при двете попадения на Царско село. При първото бе изпреварен от Кавдански, след като топката срещна гредата, а при второто елементарно се размина с топката и Даскалов се озова очи в очи с Кръстев и изравни резултата. Въпреки тези грешки, имаше и отлични намеси в защита. В 42-та и 43-та именно Тома опази Кръстев и вратата на Левски. През второто полувреме не направи други грешки, освен при иравнителното попадение. Успя и да асистира по великолепен начин за гола на Стаси Иванов в 39-та минута. ОЦЕНКА 4

МАРТИН РАЙНОВ – дефанзивният халф изведе с капитанската лента Левски и изигра най-добрия си двубой, откакто се завърна в тима тази есен. Много активен и въодушевен бе на терена. Първите опасности пред вратата на домакините бяха именно негово дело. В 5-та минута стреля с глава от удобна позиция,  но леко, а минута по-късно шутира от около 25 метра много опасно. Този път рядко грешеше с изнасянето на топката, а през второто полувреме игра много разумно и сигурно, след като тимът остана с човек по-малко, а и дори с двама в немалка част от времето. Задържаше правилно топката и не рискуваше с безсмислени изчиствания. В края дори успя да изкара червен картон на Балтанов. ОЦЕНКА 5.50

ОРЛИН СТАРОКИН – на опитния защитник се наложи да замести Живко Атанасов в тройката централни бранители. Започна колебливо срещата, но бе много сигурен и точен при разиграванията. За съжаление си изпусна нервите в 37-та минута след поредица от груби влизания в краката на Паулиньо, подминати за пореден път от главния съдия. Репликира рефера и бе логично да получи жълт картон, но доста изненадващо получи цели два и съответно червен. Това изглеждаше прекалено на пръв поглед и несправедливо. ОЦЕНКА 3.50

ИЛИЯ ЮРУКОВ – пореден слаб мач за Илия. В началото на срещата изпълняваше корнерите, но без успех. Допусна доста грешки в играта, както пред собствената врата, така и в атака. Още в 19-та минута си изкара заслужен жълт картон, а в 76-та и втори. Колкото и крайно да звучи, с оглед формата на Юруков е добре, че ще пропусне мача с отбора от стадион „Българска армия“ идния петък. ОЦЕНКА 2.50

LEVSKI.BG

СТАСИ ИВАНОВ – фланговият нападател изигра втори пореден добър двубой. Изглежда по-спокоен и уверен, след като направи трансфер в Чикаго Файър. Още в 6-та минута можеше да се окаже асистент за попадение на Робърта, но нидерландецът пропиля положението. На няколко пъти обаче прекали с индивидуалните действия и лесно губеше топката. В 39-та обаче бе на точното място и отбеляза за 2:1 от 3-4 метра. Второто полувреме стартира още по-уверено и отново създаде отлично положение, но този път Паулиньо го пропиля в 59-та минута. Бе заменен в 80-та. ОЦЕНКА 5

ПАУЛИНЬО – бразилското крило игра много активно особено през първото полувреме, когато създаде няколко опасности, както с индивидуални действия, така и с комбинации главно с Матео Стаматов. Важна роля изигра в 25-ата минута при изравнителното попадение на Робърта, а в 37-та буквално развинти половината отбор на домакините и се наложи да бъде спиран с грубо нарушение. Второто се отличи единствено с пропуск от около 15 метра фронтално на вратата на Царско село в 59-та минута. Силите го напуснаха и бе заменен в 70-та минута. ОЦЕНКА 4.50

НАЙДЖЪЛ РОБЪРТА – нидерландецът продължи с добрите си игри. Много агресивен и активен през целия мач. Още в 6-ата минута имаше възможност да отбележи, но се засуети в наказателното поле и бе затворен от трима. В 12-та стреля от пряк свободен удар точно, но безопасно за вратаря на домакините. В 25-ата обаче засече с шпагат отлично центриране на Стаматов и отбеляза едва второто си попадение за сезона. В 43-та си изкара жълт картон за грубо влизане отзад. Изигра силно второ полувреме, изразяващо се в пресиране на противниците и преследване на всяка изчистена топка от „синята“ защита. ОЦЕНКА 5

ГЕОРГИ АЛЕКСАНДРОВ – младокът направи официален дебют за Левски в първенството в 70-та минута, заменяйки Паулиньо. Георги трябваше да заздрави защитата в лявата зона и донякъде успя да се справи с това. Матео доста му помогна за целта. На 2-3 пъти успешно изчисти далеч от полето топката. ОЦЕНКА 4

ПАТРИК ГАЛЧЕВ – юношата смени Стаси в 80-та минута и заигра като десен бек. Внесе свежест в цялата дясна зона, но и бе надигран на 2 пъти от противниковите нападатели. За щастие, без да последва опасност. Умно си изкара жълт картон за забавяне в последните минути на срещата. БЕЗ ОЦЕНКА