Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски в двубоя с ЦСКА-София. Ето какво сочи справката на нашия екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

LEVSKI.BG

НИКИ МИХАЙЛОВ – след няколко неубедителни представяния капитанът на Левски буквално спаси отбора от погром в последния мач за годината. В началото обра няколко високи топки, след което плонжира в краката на Соу, излезнал сам срещу него. В 20-та минута обаче бе излъган от съвсем лек рикошет на топката в крака на Алекс Петков след силен изстрел на Соу, но достатъчен, за да се вдигне неспасяемо и да се оплете в мрежата за 1:0. Последваха няколко отлични спасявания на Ники. В 32-та минута Йомов изскочи сам срещу него, но успя да отрази удара. Минута по-късно спаси несправедливо отсъдена дузпа, изпълнена от Тиаго и то с вече получена контузия в глезена. В 35-та отново отрази опасен удар. През второто полувреме имаше далеч по-малко положения за спасяване. Най-сериозното бе в 71-та минута, когато за пореден път спря Йомов, озовал се сам срещу него. ОЦЕНКА 5.50

ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ – срещу отбора от стадион „Българска армия“ най-накрая получи шанс да играе от първата минута като дефанзивен халф. Започна пределно мотивиран и още във 2-та минута имаше ключова намеса пред наказателното поле. Нивото обаче не бе задържано дълго време и въпреки твърдите и здрави влизания, рядко играеше с топката, тичаше безцелно и често бе надиграван леко от Юга и Тиаго. Заменен в 85-та минута. ОЦЕНКА 3.50

МАТЕО СТАМАТОВ – левият халф-бек започна също добре мача. Направи 2-3 добри комбинации с Паулиньо, а в 24-та минута имаше ключова намеса в защита. След това обаче последваха по-слаби и колебливи отигравания до края нa полувремето. В началото на второто се включи отлично в атака в 52-та минута, но докрая на двубоя не бе убедителен. Не успя повече да бъде полезен в атака, а и допусна голям брой центрирания от зоната си. ОЦЕНКА 4

АЛЕКС ПЕТКОВ – централният защитник имаше 2 добри намеси в 14-та и 15-та минута, но последваха груби грешки. Особено фрапиращи бяха в 22-та и 37-та минути, за щастие не довели до гол. На няколко пъти бе надбягван по категоричен начин от Йомов и Соу. През второто заигра по-сигурно и на 2 пъти успя да спре с правилно позициониране бързия и пределно мотивиран Йомов. Заменен в 85-та минута. ОЦЕНКА 3.50

ТОМА ДАСКЕ – отново се наложи да играе като централен защитник при отсъствието на Живко Атанасов. В този мач успя да го направи до най-голяма степен. От всички бранители в синьо бе най-стабилен и сигурен. Само Даске успя да надиграе Соу в няколко ситуации. Ключови бяха те в 19-та и 54-та. В 38-та и 48-та минути отново бе на точното място, а в 56-та блокира опасен далечен изстрел. Изгуби очаквано няколко въздушни двубоя, но не направи нито една груба грешка. ОЦЕНКА 5

ГЕОРГИ АЛЕКСАНДРОВ – 19-годишният защитник редуваше добри намеси с на моменти ужасяващи неточности. В началото започна стабилно, като не му вървяха единствено пасовете. С течение на времето започна предимно да чисти топката на сигурно. Най-грубите грешки бяха в 19-та минута, поправена от Даске; в 20-та, когато бе подминат като малка гара от Соу за попадението на нападателя; в 63-та и 65-та, когато го покри само късметът, а в 71-та направи извеждащ пас към Йомов, но великолепният в този мач Ники Михайлов спаси вратата. В 90-та си изкара и жълт картон. ОЦЕНКА 3

LEVSKI.BG

МАРТИН РАЙНОВ – дефанзивният халф изигра прилично първо полувреме. В него бе единственият играч, който се опитваше да задържи топката и да развие някаква атака. Още в 6-та минута се размина на косъм от това да отбележи гол, но вратарят Бусато го изпревари. През втората част нивото на играта му спадна и не успя да помогне по никакъв начин особено в атака. В 89-та обаче имаше отлична намеса в защита, спирайки пробив на Соу. ОЦЕНКА 4

МАРТИН ПЕТКОВ – най-накрая талантливият нападател бе готов за игра и получи шанс като десен халф-бек, но определено това не е неговата позиция. Във фаза защита бе доста колеблив, а в атака успя на 2 пъти да влезе в комбинации с Робърта и дотам. Изкара си и жълт картон още през първото полувреме, а през второто допусна доста грешки и бе заменен още в 58-та минута. ОЦЕНКА 3

LEVSKI.BG

ПАУЛИНЬО – бразилецът отново не бе убедителен в изявите си. Леко губеше топката и по никакъв начин не успяваше да изостри атаките. Рядко му се получаваха и взаимодействията със съотборниците. В 42-та си изкара жълт картон за грубо нарушение. Единственият му удар посока вратата на Бусато бе в 47-та минута, но прелетяла на метри над нея. А единственият добър и успешен пробив го направи чак в 68-та минута. Заменен в 79-та. ОЦЕНКА 3.50

LEVSKI.BG

СТАСИ ИВАНОВ – изигра последния си мач със синята фланелка, но не успя да блесне. Може би най-активният от всички левскари, но и толкова неефективен. Опитваше да играе по целия фронт на атаката, но за сметка на това не помагаше достатъчно в защита. Центриранията и опитите за индивидуални пробиви също бяха неуспешни. ОЦЕНКА 3

НАЙДЖЪЛ РОБЪРТА – нидерландецът бе охраняван плътно през целия мач. Игра отново с много енергия и желание, но винаги бе затварян от поне двама в червено-бели екипи. Нетипично за него изгуби доста единоборства за първа топка. Първият му и последен удар посока вратата на Бусато бе в 61-та минута, но минал на педя встрани. В 74-та минута изпревари Юга за спорна топка и получи ритник в лицето, за което най-накрая грубият халф бе изгонен.

ОЦЕНКА 4

ПАТРИК ГАЛЧЕВ – юношата смени неубедителния Мартин Петков в 58-та минута. С типичната си енергия заигра, но действаше нервно и прибързано. Не успя да помогне успешно, както в атака, така и в нападение. ОЦЕНКА 3.50

ВАЛЕРИ БОЖИНОВ – появи се в 85-та минута и успя единствено да си изкара жълт картон в 93-та минута. БЕЗ ОЦЕНКА

НАСИРУ МОХАМЕД – също се появи в игра в 85-та минута и успя да отправи в 93-та минута единствения точен удар във вратата на Бусато, но слабо с глава от 5 метра. БЕЗ ОЦЕНКА

ЗДРАВКО ДИМИТРОВ – замени Паулиньо в 79-та минута и не помогна с нищо в атака, макар да опита няколко центрирания и пробива. БЕЗ ОЦЕНКА