„Славия“ победи Левски с 2:1 в ¼-финален мач за Купата на България. Питър Макрилос откри в 77-ата минута, Марин Петков изравни в 86-ата, а Кръстев донесе успеха за домакините в 89-ата.

Още в началото на срещата Билал Бари бе изведен добре, но се засуети в наказателното поле, но загуби притежанието на топката.

Малко по-късно „Славия“ създаде опасност пред вратата на Левски. Макрилос намери Димитър Рангелов на границата на наказателното поле, като нападателят стреля покрай лявата греда.

В 22-ата минута „сините“ отговориха с много опасен удар на Здравко Димитров. Крилото овладя отлично подаване по диагонала на Живко Атанасов и напредна успоредно на вратата, като стреля към далечния ъгъл, но Светослав Вуцов успя да избие.

Левски създаде нова опасност пред Вуцов няколко минути по-късно, като след разбъркване в наказателното поле топката стигна до Мартин Петков, който обаче стреля в аут.

„Сините“ продължиха да натискат съперника си и стигнаха до поредно положение пред вратата на домакините. След центриране на Здравко Димитров от фаул Станислав Вуцов увисна и позволи на топката да стигне до Ивайло Найденов, който обаче не успя да я прати в опразнената врата.

В самия край на първото полувреме Димитър Рангелов настъпи много лошо Симеон Славчев, но съдията Радослав Гидженов не пожела да покаже втори жълт картон на капитана на „белите“.

През втората част двата тима продължиха здравата битка. В 59-ата минута „Славия“ създаде положение пред вратата на Микулич. Калоян Кръстев бе изведен по дясното крило и подаде към Питър Макрилос, който стреля от движение, но над напречната греда.

В 77-ата минута „Славия“ реализира единствения гол в мача. Калоян Кръстев напредна по дясното крило и подаде в наказателното поле, където Питър Макрилос опита удар, който обаче бе блокиран от бранител на Левски. След рикошета топката отново попадна в краката на играча на „Славия“ и той я прати в мрежата на Звонимир Микулич.

В 84-ата минута Левски бе много близо до изравнителен гол. Марин Петков бе изведен добре в наказателното поле, като стреля веднага по диагонала, но Светослав Вуцов бе на своя пост и отрази удара му.

Само 120 секунди по-късно гостите изравниха. След изпълнение на тъч Драган Михайлович намери Марин Петков, който със страхотен удар от далечно разстояние матира вратаря на Славия.

В 89-ата минута „белите“ стигнаха до втори гол. След грешка на Михайлович в центъра топката попадна в краката на Ивайло Димитров. Нападателят напредна и подаде на Калоян Кръстев, който с удар по диагонала разстреля Звонимир Микулич.

„Славия“ – Левски 1:0

1:0 Макрилос 77‘

1:1 Марин Петков 86‘

2:1 Кръстев 89‘

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 8. Симеон Славчев, 11. Здравко Димитров, 17. Найджъл Робърта, 19. Билал Бари, 28. Тома Даске, 77. Илия Юруков, 79. Мартин Петков

Резерви: 13. Николай Михайлов, 9. Стивън Петков, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 31. Костадин Илиев, 88. Марин Петков, 91. Драган Михайлович

Треньор: Славиша Стоянович

Съдия: Радослав Гидженов