„Левски“ загуби от „Лудогорец“ с 2:1 в Разград. Билал Бари вкара в 20-ата минута на двубоя за „сините“, Алекс Сантана изравни в 62-ата, а Пиерос Сотириу обърна резултата в 90-ата.

„Сините“ създадоха опасна ситуация още в 6-ата минута пред вратата на „Лудогорец“. Патрик-Габриел Галчев подаде към Илиян Стефанов, който бе оставен непокрит в наказателното поле на и стреля, но Серджио Падт спаси.

Играчите на Станимир Стоилов материализираха положенията си в 20-ата минута. Хосе Кордоба се включи по левия фланг на атаката и центрира в наказателното поле, където Билал Бари бе изпуснат от Оливие Вердон и нападателят с техничен удар реализира.

Гостите отговориха чрез Спас Делев в 26-ата минута, но ударът му премина над напречната греда в аут. Шест минути по-късно Уелтън направи добър пробив, който бе завършен с удар от разстояние, но в аут.

Алекс Сантана отне топката от Георги Миланов в 40-ата, след което напредна и стреля от дистанция, но неточно в аут.

През втората част Патрик-Габриел Галчев центрира остро в наказателното поле на „Лудогорец“ в 52-ата минута, но Илиян Стефанов закъсня и не успя да засече топката, която попадна в ръцете на Серджио Падт.

Кирил Десподов стреля от фал в 54-ата минута, след което Николай Михайлов не се намеси по най-добрия начин и изпусна топката, която излезе в корнер.

„Лудогорец“ успя да изравни резултата в 62-ата минута. Спас Делев напредна отдясно, след което подаде към Жан Карничник, който центрира в наказателното поле на „Левски“ и Алекс Сантана реализира.

Срещу Илиян Стефанов бе извършено нарушение пред границата на наказателното поле на „Лудогорец“, но Георги Кабаков пусна авантаж, от който „сините“ не се възползваха и стигнаха само до корнер пред вратата на Серджио Падт.

Николай Михайлов бе сменен в 65-ата минута от Пламен Андреев.

Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле на Лудогорец в 75-ата минута, след което Билал Бари стреля с глава, но Серджио Падт успя да спаси.

Две минути по-късно Антон Недялков пусна добър пас към Кирил Десподов, който се справи с Келиан ван дер Каап и след това сложи топката на главата на Рик Джонатан, но той стреля над напречната греда в аут. В 80-ата минута Десподов отново центрира в наказателното поле на „Левски“, след което Рик Джонатан стреля с глава, но отново неточно в аут.

До края двата тима размениха по няколко положения, но до нов гол не се стигна.

„Лудогорец“ осъществи обрат в мача в 90-ата минута. Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле, където първо Ноа Сонко Сундберг позволи топката да мине покрай него, а след това Хосе Кордоба изпусна Пиеро Сотириу, който прати топката във вратата на Пламен Андреев.

Лудогорец – Левски 2:1

0:1 Билал Бари 20′

1:1 Алекс Сантана 62′

2:1 Пиерос Сотириу 90′

Левски: 13. Николай Михайлов (65′ – 1. Пламен Андреев) – 91. Драган Михайлович, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев (90+3′ – 88. Марин Петков) – 5. Келиан ван дер Каап, 30. Филип Кръстев – 7. Георги Миланов (80′ – 27. Асен Митков), 14. Илиян Стефанов (80′ – 20. Димитър Костадинов), 17. Велтон – 19. Билал Бари

Резерви: 4. Иван Горанов, 20. Димитър Костадинов, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Георги Кабаков