Лудогорец спечели Суперкупата на България. На националния стадион „Васил Левски“ „орлите“ и Левски направиха 2:2 в редовното време, след което се премина към изпълнение на дузпи. При тях възпитаниците на Анте Шимунджа бяха по-точни и триумфираха с отличието. Така близо 20 хиляди „сини“ привърженици си тръгнаха разочаровани, докато разградчани ще се порадват на трофея пред скромната си агитка.

В 11-ата минута Роналдо влезе в наказателното поле, където бе блъснат в гръб от Антон Недялков и падна на земята. Георги Кабаков обаче прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

180 секунди по-късно Филип Кръстев изведе Илиян Стефанов сам срещу вратаря и последният прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада, а разглеждането на ситуацията с ВАР потвърди, че има много тънка такава.

В 28-ата минута Левски можеше да поведе с малко късмет. Георги Миланов получи вдясно в наказателното поле и отправи остър успореден пас. Топката обаче рикошира в крака на Антон Недялков, прехвърли Падт и срещна дясната греда. Филип Кръстев направи добавка, но стражът на Лудогорец улови.

В 40-ата минута Роналдо стреля от наказателното поле по диагонала. Падт обаче демонстрира отличен рефлекс и успя с една ръка да спре отиващата в мрежата му топка. Келиан ван дер Каап бе на път да стигне до кълбото, но стражът на Лудогорец се хвърли в краката му и улови.

В ответната атака шут на Каули извън наказателното поле премина на безопасно разстояние от лявата греда на Андреев.

60 секунди по-късно Левски поведе. Роналдо получи отдясно, надигра последователно Недялков и Шоу, след което върна метър зад дъгата на наказателното поле. Там Георги Миланов овладя и от място със страхотен шут намери горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 49-ата минута Тиаго бе изведен сам срещу вратаря. 17-годишният Андреев обаче запази самообладание и спаси. След като ситуацията отмина, бе маркирана и засада.

5 минути по-късно Цунами бе на път да сгреши фатално, след като не успя нито да овладее, нито изчисти топката. Десподов овладя, елиминира технично бразилски защитник и стреля от ъгъла на вратарското поле. Андреев обаче отново бе пласиран отлично и изби.

В 57-ата минута Андреев хвърли към Цунами, който проби мощно отляво и центрира в наказателното поле. Илиян Стефанов омекоти на гърди и със странична ножица нанесе удар покрай дясната греда, след което страничният съдия вдигна флага си за засада.

В ответната атака Рик изведе Каули сам срещу вратаря. Пламен Андреев обаче се хвърли и с една ръка изби топката от крака на бразилеца.

Точно след като измина час игра Левски организира чудесна атака, завършила с удар от наказателното поле на Уелтън. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 66-ата минута Пьотровски стреля от дистанция, а Андреев улови без особени затруднения.

120 секунди след това Лудогорец изравни. Недялков настигна топка почти на аутлинията и даде пас към точката за изпълнение на дузпа. Там Десподов изпревари Кордоба и от движение прати топката в мрежата за 1:1.

В 72-ата минута „орлите“ осъществиха пълен обрат. Ван дер Каап сгреши фатално, позволявайки Рик да му отнеме топката и да нахлуе в наказателното поле, където подаде към Тиаго. Последният пък бе фаулиран от Андреев и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Десподов бе безапелационен за 2:1.

Драмата настъпи във 2-ата минута на даденото продължение. Филип Кръстев с чудесен пас изведе Жереми Петри вляво от наказателното поле. Десният бек даде остър успореден пас, който „зелената“ защита не успя да изчисти. Топката стигна до точката за изпълнение на дузпа, откъдето Келиан ван дер Каап намери долния десен ъгъл на вратата за 2:2.

Така редовното време завърши при равенство, а по регламент се премина директно към изпълнение на дузпи.