„Левски“ победи „Арда“ с 2:0 на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ в мач от деветия кръг на Първа Лига. „Сините“ откриха в 20-ата минута след гол с глава на Андриан Краев, а Марин Петков се разписа за 2:0 в 87-ата минута.

Още в третата минута „Левски“ проведе постепенна атака, която завърши с удар на Краев от много сериозна дистанция, но прати топката в аут.

Две минути по-късно Уелтън центрира към Илиян Стефанов, който стреля с глава, но бе неточен. В 7-ата минута Цунами стреля от пряк свободен удар, като изпълнението му бе много силно, но неточно.

Девет минути по-късно след центриране на Патрик-Габриел Галчев отдясно Ивелин Попов опита удар с глава, но топката отново отиде в аут.

В 20-ата минута „Левски“ поведе – Филип Кръстев центрира от корнер, Андриан Краев засече с глава и топката влезе в мрежата.

Осем минути след това „сините“ имаха нов шанс за гол след още едно центриране от ъглов удар, но Цунами пропусна.

В 40-ата минута „Левски“ имаше нов шанс да удвои преднината си след добра атака, преминала през Галчев и Уелтън, който центрира към Ивелин Попов, а той с глава намери очертанията на вратата, но Господинов спаси.

Три минути по-късно Уелтън пробва късмета си от далечна дистанция, но Господинов улови.

През втората част „Левски“ опита нов натиск, но до по-чисти голови положения не се стигна.

В 79-ата минута „Левски“ създаде първото си добро положение след почивката, след като Цунами стреля, но Господинов изби в корнер.

Пет минути по-късно Билал Бари достигна до дълъг пас, овладя си топката и стреля, но бе неточен.

„Левски“ реши всичко в 87-ата минута, когато Марин Петков бе изведен сам срещу Анатолий Господинов и с прецизен изстрел се разписа.

Левски – Арда 2:0

1:0 Андриан Краев 20′

2:0 Марин Петков 87′

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов (62′ 7. Георги Миланов), 17. Велтон (73′ 88. Марин Петков), 18. Роналдо (73′ 5. Келиан ван дер Каап),14. Илиян Стефанов (62′ 19. Билал Бари)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Нейтън Олдър, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Георги Миланов, 19. Билал Бари, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов