„Септември“ и „Левски“ завършиха 0:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от 14-ия кръг на Първа Лига.

Още във 2-рата минута „сините“ бяха близо до гол. Те си размениха няколко подавания в наказателното поле. Топката стигна до Роналдо, който подаде на Филип Кръстев. Българският национал стреля, но уцели левия страничен стълб.

В следващите минути „Левски“ взе контрола върху случващото се на терена и отправи няколко неточни удара. В 14-ата минута Уелтън навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала. След рикошет топката излезе в корнер.

В 17-ата минута Келиан ван дер Каап засече с глава центриране от ъглов удар, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

„Сините“ продължаваха да атакуват от статични положения. В 20-ата минута Ноа Сонко Сундберг беше непокрит на далечната греда при корнер. Той стреля с глава, но Илия Миланов блокира.

В средата на първата част „Левски“ пропусна нов шанс. Филип Кръстев изведе Стефанов, който стреля мощно от 15-ина метра, но покрай десния страничен стълб.

В 40-ата минута Димитър Шейтанов направи спасяване. Уелтън стреля, но стражът реагира и успя да избие в корнер. При последвалото изпълнение Хосе Кордоба стреля с глава, но над напречната греда.

В 44-тата минута Сундберг стреля с глава, но над вратата.

Малко след почивката Филип Кръстев центрира от ъглов удар, Андриан Краев надскочи Асен Чандъров и засече с глава от вратарското поле, но топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

В 59-ата минута „Левски“ пропусна нов страхотен шанс да поведе. Роналдо навлезе в наказателното поле, пусна към Марин Петков, който от чиста позиция стреля, но неточно.

Натискът на „сините“ продължи. Уелтън проби индивидуално, след което шутира. Топката за трети път разтресе гредата на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

В 68-ата минута Хосе Кордоба центрира в наказателното поле. Ивелин Попов стреля с глава в аут.

Три минути по-късно Филип Кръстев овладя топка след изчистване и от дъгата на наказателното поле завъртя топката към левия ъгъл само че Шейтанов за пореден път се намеси и спаси сигурно попадение.

В 80-ата минута Марин Петков не беше точен. Минута по-късно Роналдо опита да реализира, но и той не уцели очертанията на вратата. Уелтън пък шутира от далечно разстояние, но неточено.

Септември Сф – Левски 0:0

Левски: 1. Пламен Андреев – К, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев (Асен Митков 89′), 14. Илиян Стефанов (Абдулахи Шеху 80′), 17. Уелтон, 18. Роналдо, 23. Ноа Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба (Цунами 89′), 88. Марин Петков (Ивелин Попов 65′)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 10. Ивелин Попов, 12. Абдулахи Шеху, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков

Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Георги Давидов