„Левски“ загуби с 1:2 от „Славия“ в най-старото столично дерби. За „сините“ точен в 20-ата минута бе Ивелин Попов. Той реализира с глава, след като получи центриране от Цунами. В 77-ата минута гостите изравниха чрез Виячки, а в 90-ата точен бе Ерол Дост.

Още в 30-ата секунда играчите на Станимир Стоилов получиха право да изпълнят ъглов удар, но до по-сериозна опасност не се стигна.

В 6-ата минута Галин Иванов стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В следващите няколко минути „сините“ взеха инициативата и успяха да изсипят няколко топки в наказателното поле на Светослав Вуцов.

В 14-ата минута Андриан Краев стреля опасно с глава, но Вуцов изби в корнер.

В 20-ата минута „Левски“ поведе. Цунами получи топката от Уелтън, бразилецът центрира и Ивелин Попов с глава отбеляза с глава от няколко метра за 1:0. При радостта за гола Ивелин Попов показа фланелка, на която пишеше „Честит рожден ден, мамо и татко!“.

В 27-ата минута „Левски“ направи нова добра атака отдясно. Последва центриране в наказателното поле, но този път защитата на съперника се справи.

В 38-ата минута Уелтън влезе опасно в наказателното, но защитниците в бяло се справиха.

След 2 минути игра бразилецът стреля опасно, но топката излезе в аут.

В последната секунда на първото полувреме Людовик Соарес извърши нарушение срещу Роналдо на границата на наказателното поле, реферът отсъди пряк свободен удар и даде жълт картон на играча на „Славия“. Георги Миланов стреля от прекия свободен удар, а топката попадна в ръцете на вратаря.

В 50-ата минута „Славия“ направи контраатака, която завърши с шут на Галин Иванов, но топката излезе в аут.

В 54-ата минута „Левски“ направи многоходова атака, която завърши с удар на Уелтън. Топката срещна ръката на Галин Иванов и Георги Кабаков отсъди дузпа. Ивелин Попов изпълни дузпата, но Светослав Вуцов спаси.

В 69-ата минута топката стигна до Роналдо, който стреля по диагонала, но изпрати топката в аут.

В 77-ата минута „белите“ изравниха. След центриране от ъглов удар, топката бе изпратена на задна греда и Емил Виячки изпрати топката в мрежата за 1:1.

В 90-ата минута Галин Иванов подаде към Ерол Дост, който реализира за гостите.

ЛЕВСКИ – СЛАВИЯ 1:2

1:0 Ивелин Попов 20

1:1 Виячки 77

1:2 Дост 90

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо, 7. Георги Миланов (66 – 12. Абдулахи Шеху), 17. Уелтон – 10. Ивелин Попов (66 – 88. Марин Петков)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 12. Абдулахи Шеху, 22. Патрик-Габриел Галчев, 24. Борислав Рупанов, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков