В среща от 6-ия кръг на efbet Супер Волей мъжкият ни тим записа 5-а поредна победа за сезона.

В зала „Левски София“ състезателите на старши треньора Николай Желязков спечелиха с 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) срещу „Марек“.

Така нашият тим събра 15 точки и излезе начело във временното класиране на първенството преди изиграването на всички срещи от кръга.

Втори с 14 точки и мач по-малко е ЦСКА, с който е следващият мач на „сините“. Левскарите гостуват за вечно дерби на 18 ноември от 18 ч.

Срещу „Марек“ Желязков пусна титуляр на поста разпределител Стоил Палев.

В първия гейм до 7:7 събитията вървяха равностойно, но след това момчетата ни направиха 2 големи скока в резултата и бързо поведоха с 1:0.

Във втората и третата част „синият“ размах не бе подобен, но достатъчен за успешен край.

Най-резултатен за „Левски София“ отново бе 18-годишният диагонал Венислав Антов със 17 точки. По-големият с година посрещач Владимир Гърков завърши с 14 точки.

За MVP на двубой бе избран Алехандро Торо. Аржентинецът записа 8 точки, като едната дойде от начален удар.

С 2 аса се отчете центърът Светослав Гоцев, който за 9-те си точки прибави и 2 блокади.

Женският ни тим записа първата си чиста победа в Демакс+ лига.

В зала „Левски София“ волейболистките на старши треньора Петър Шопов спечелиха с 3:0 (25:17, 25:14, 25:22) срещу „Марица 2022“.

В първите две части „сините“ състезателките ни натрупваха аванс и спокойно стигаха до успешен край.

В третия гейм гостенките поведоха с 6:1. При тази ситуацията нашият отбор демонстрира характер и тръгна да преследва противника в резултата.

Изравни го при 15:15, а след това финишира победно. Успехът е първи домакински за сезона.

Най-резултатна стана Микаела Стоянова с 18 точки. Цветомира Миткова и Мартина Вачева добавиха съответно 11 и 10.

С 5 точки от 2 победи и 1 загуба „Левски София“ заема 4-ата позиция във временното класиране след 3-ия кръг.

Следващата събота тимът на Петър Шопов отново е домакин, а в залата ни ще пристигне „Варна ДКС“. Мачът е от 18 ч.