В среща от 8-ия кръг на първенството, играна в зала „Левски София“, момчетата на старши треньора Николай Желязков победиха с 3:0 (32:30, 25:19, 25:15) „Добруджа 07“.

Така „сините“ събраха 21 точки. Те са лидери в подреждането след кръга. С 2 точки по-малко и също със 7 победи и 1 загуба втори е „Монтана“. Трети е „Берое“ с 18 точки (6/2).

Срещу „Добруджа 07“ левскарите не стартираха добре и гостите стигнаха до аванс от 6 точки.

Нашият отбор тръгна да догонва в резултата и първото равенство дойде при 19:19.

Волейболистите на Желязков стигнаха до 2 геймбола при 24:22, но съперникът даде отпор. „Сините“ все пак завършиха успешно дългата уводна част с 32:30.

В останалите 2 гейма нашите състезатели трупаха аванс и ги спечелиха категорично.

В последната част официален дебют за „Левски София“ направи Игор Юдин. Руският посрещач бе привлечен през лятото, но досега се възстановяваше от травма.

Юдин реализира една точка при дебюта си. Най-резултатен и MVP стана Алехандро Торо.

Аржентинецът реализира 15 точки. По 13 добавиха Венислав Антов и Владимир Гърков.

Светослав Гоцев отново се прояви като майстор на блокадата, записвайки 5 точки. Центърът добави и още 2 от начален удар за общо 10-точковия си актив.

В неделя тимът ни гостува във Варна на „Черно море“. Мачът от 9-ия кръг е с начален час 18,30.