Левски ще играе за четвърти път в историята си на бараж за място в евротурнирите. Това е абсолютен рекорд из родните терени. „Сините” участваха на три поредни – през 2017-а, 2018-а и 2019 година. Спечелиха и трите, като най-лесно или по-точно най-убедително, се справиха във втората година – 4:1 срещу Черно море на „Герена”.

Още се помнят и големите мъки в първия бараж в историята на Първа лига – този срещу Верея през 2017-а. Тогава Левски бе на път да сътвори адски резил в историята си, след като водеше до 93-ата минута с гол на Божидар Краев. Тогава обаче попадение на Иван Бандаловски вкара мача в продължения. Стига се до дузпи, като след първите 3 изпълнения Верея водеше с 3:1 и имаше нужда да вкара само една от оставащите две дузпи, за да играе в Европа. Тогава обаче португалецът Педро Еуженио удари греда за гостите, а бразилецът Елиаш би в аут и „сините” се спасиха. Първите 5 изпълнения завършиха наравно. Накрая Божидар Митрев спаси удара на колегата си Пламен Колев и Левски спечели с 9:8.

В третия случай – през 2019-а, “сините” се наложиха над Етър с 1:0 с гол на Валери Божинов.

Извън Левски и останалите отбори, които влизат като фаворити и като домакини в тези баражи, винаги печелят, макар и минимално. Арда за първи път ще играе като седми, след като през 2021 година беше четвърти и победи Черно море с 1:0 в Кърджали. Ботев Пд също е бил по веднъж домакин и гост. През 2020-а „канарчетата” паднаха от Славия с 1:2, а миналата година победиха със същия резултат Берое в Коматево.