„Левски“ постигна трета победа от началото на сезона в Първа лига. „Сините“ сломиха гостуващия на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ отбор на „Ботев“ (Враца) с 1:0 с гол на юношата Преслав Бачев.

Старши треньорът Николай Костов бе направил доста промени в състава си в сравнение със срещата с „Апоел“ (Беер Шева) през седмицата. Андриян Краев, който започна на непривична позиция като централен защитник, отправи първия опасен удар още във 2-ата минута с глава след центриране от корнер. Едордо Конде пък едва не си отбеляза автогол, като върна топката лошо към вратаря си малко по-късно.

Постепенно обаче и гостите показаха, че имат качества. В 30-ата минута Браян Переа бе изведен сам в наказателното поле срещу Пламен Андреев, но той реши да комбинира с Красимир Тодоров и ударът бе избит в корнер.

„Левски“ пробва да реализира точно преди почивката. Рикардиньо бе добре изведен в наказателното поле, но стреля много силно покрай вратата.

С началото на втората част Николай Костов направи три промени, пускайки в игра Чандъров, Уелтън и Илиян Стефанов. Това оживи играта на „сините“. Цунами бе много близо до гол в 56-ата минута, като се размина на сантиметри с топката в малкото наказателно поле. В 66-ата Уелтън овладя в наказателното поле, стреля прецизно, но не достатъчно силно, за да преодолее Бариос.

Гостите също отвърнаха с много опасно положение. Даниел Генов бе изведен очи в очи с Пламен Андреев, но ударът му мина встрани от вратата. Малко по-късно Чавдар Ивайлов също бе близо до това да изненада Пламен Андреев, като опит за центриране профуча близо до гредата.

В 80-ата минута Илиян Стефанов направи голям пропуск. Уелтън пое топката и направи страхотна контраатака, стигна до наказателното поле и подаде към Стефанов, който обаче стреля неточно.

В 83-ата минута настойчивостта на „сините“ най-после даде резултат. В основата на гола бе централният защитник Хосе Кордоба. Той направи двойно подаване с Уелтън, след което пробва удар. Той бе избит, но топката попадна в 17-годишния Преслав Бачев, който със страхотен шут откри резултата и донесе третата победа на „сините“ от началото на сезона. За отбелязване е, че младокът игра и в събота, само че за втория отбор в Трета лига, но това не му попречи да се включи по най-добрия възможен начин и да донесе успеха на „Левски“.

Съставът на „Левски“

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 7. Роналдо (Кристиан Димитров 87′), 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо (Илиян Стефанов 46′), 10. Ивелин Попов (Асен Чандъров 46′), 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев (Уелтон 46′), 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 97. Асими Фадига (Преслав Бачев 56′)

FT / Левски – Ботев Враца 1:0

1:0 Преслав Бачев 83`

Левски: 1 Пламен Андреев, 6 Цунами, 7 Роналдо, 8 Андриан Краев, 9 Рикардиньо, 10 Ивелин Попов, 11 Джавад Ел Джемили, 22 Патрик-Габриел Галчев, 27 Асен Митков, 33 Хосе Кордоба, 97 Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Ботев Враца: 34 Федерико Бариос, 3 Мартин Кавдански, 4 Луиз Фелипе , 7 Момчил Цветанов, 9 Даниел Генов, 16 Красимир Тодоров, 17 Чавдар Ивайлов, 19 Браян Переа, 23 Браян Мендоса, 28 Едуардо Кунде, 77 Стефан Велев

Треньор: Даниел Моралес