„Левски“ се върна на победния път в шампионата. След загубените две точки с „Крумовград“, „сините“ взеха успеха в домакинството на „Етър“. Победата дойде отново с късен гол, този път на Асен Митков. Въпреки това, тимът можеше да разгроми съперника си, като играчите на Николай Костов имаха много положения.

Не бе изминала и 1 минута от началото на мача и пред „сините“ се откри страхотна възможност за гол. Уелтън се измъкна добре, финтира бранител и изведе Ел Джемили в наказателното поле. Шутът на атакуващия играч обаче профуча покрай гредата. В 7-ата минута при едно изпълнение на фаул топката бе чукната към Уелтън, а бразилецът стреля много силно. Стражът на „Етър“ Мартин Величков едва не изпусна топката в мрежата си. След последвалия корнер „сините“ разиграха в наказателното поле заучено, след което Роналдо стреля опасно, но топката отново бе избита в корнер.

В следващите минути „Левски“ продължи да доминира тотално. В 20-ата минута Краев пробва мощен шут от близо 30 метра, но топката профуча над вратата. Хосе Кордоба бе близо до попадение срещу бившия си тим. Панамецът засече центриране след корнер, но Величков отрази удара.

В 40-ата минута дойде поредният златен шанс за момчетата на Николай Костов. След хубава атака отляво, топката бе подадена към Фадига, който от 10-ина метра стреля от упор, но Величков някак си успя да спаси. Секунди по-късно той отрази и шут Ел Джемили.

В 42-ата минута „сините“ направиха поредна хубава атака с бързи подавания. При нея Галчев получи топката в наказателното поле, подаде към Рикардиньо, който не успя да реализира от границата на вратарското поле. В тази ситуация в крайна сметка бе маркирана и игра с ръка на нападателя.

Втората част започна по абсолютно същия начин – с мощен натиск на „сините“. В 51-ата минута дойде и първият хубав шанс. Фадига проби добре отдясно и подаде находчиво към границата на наказателното поле, където Ел Джемили стреля силно, но не успя да преодолее стражът на „Етър“. Пак Джемили стреля страхотно от фаул малко по-късно, но отново Великов успя да спаси виртуозно.

“Сините“ продължиха да търсят гола с всички сили и да създават положения. Уелтън отново изтормози защитата на гостите, като направи няколко от пробивите си – запазена марка. При един от тях той шутира фалцово, но покрай гредата.

„Левски“ все пак намери път към вратата на „Етър“. В 81-ата минута Уелтънф направи пореден рейд, като навлезе с топката в наказателното поле по самата аутлиния, центрира и буквално качи топката на главата на влезлия като смяна Асен Митков и младият халф не сбърка – 1:0.

До края на срещата „сините“ задържаха без да допускат положения пред собствената си врата резултата и да се поздравят с победата.

ЛЕВСКИ – ЕТЪР 1:0

1:0 Митков 82‘