През 2020 година Левски зимува на девето място в класирането на Първа лига. Само веднъж в историята си досега „сините“ са завършвали годината на толкова ниска позиция – през сезон 1962/1963. Тогава тимът отново е събрал само 15 точки. По онова време обаче се дават по 2 точки за победа, а не както е сега – по 3.

Преди началото на сезона „сините“ редици напускат ветеранът Петьо Дончев (прекратява кариерата си), Добри Янев и Петър Харалампиев, а талантът Георги Аспарухов отива в Ботев Пд още през есента на 1961-а.
Все пак в общи линии гръбнакът от миналото първенство е запазен.
Нови попълнения от ДЮШ са Малин Иванов (5 мача) и Димитър Костадинов (5) – Мики. Тук вече са и Теньо Ботев (28) и вратарят Георги Лазаров (2).

Кадровият потенциал никак не е лош: Георги Соколов 29 мача, 11 гола), Сашо Костов (28, 8), Стефан Абаджиев (28, 1), Христо Илиев 21,10), Иван Вуцов (28,1), Бисер Михайлов (20), Любен Гайдаров (28,2), Иван Манолов (28), Димитър Йорданов – Кукуша (25,7), Йончо Арсов (24), Иван Здравков (14), Тончо Проданов (11,1), Иван Георгиев (10), Янко Кирилов 8,1), Благой Филипов (1), Борислав Александров (15), бъдещият ни топсъдия Богдан Дочев (8), Радко Найденов (3).
Старши треньорът Кръстю Чакъров е оптимист, че тимът му ще надгради от миналия сезон, когато финишира с бронзовите медали (12-6-8, 46:37, 30 т.).

Стартът в новия шампионат на 19 август 1962 г. е трагичен – загуба в Плевен от Спартак с 2:3, като домакините водят с 3:0 още до почивката!

Следва измъчен успех над новака Химик Димитровград с 2:1.
Гостуването на Локомотив Пд в 3-ия кръг е загубено с 2:3.
Корав „орех“ за „сините“ се оказва и Берое. Старозагорци измъкват 2:2 в столицата. Христо Петров открива за гостите в 18-ата минута, Христо Илиев – Патрата, обаче прави обрата пълен (59, 63-дузпа) – 2:1. Евгени Янчовски носи точката за „Берое“ с гол четвърт час преди края.

После идва ремито (0:0) с друг новак в елитната група – Спартак Сф. „Милиционерите“ не са никак случаен тим – за тях играят Добромир Жечев, Асен Панайотов,Стоян Китов, Стоян Василев, вратарят Димитър Иванов – Хулигана…Треньор на „Спартак“, който по едно време дори е сред претендентите за титлата, е Константин Костов – Керто. Така че „милиционерите“ няма от какво да се плашат в сблъсъка с „Левски“.
В 6-ия кръг „сините“ правят 0:0 и в Пловдив срещу Ботев.

Седмица по-късно най-сетне идва и малко радост за верните им фенове след победата над Славия с 3:2. „Сините“ повеждат след час игра с 3:0, но после се развихря Александър Василев – голямата звезда на „белите“. Чоко се разписва на два пъти и съперникът трябва да трепери буквално до последните секунди на дербито.

В 8-ия кръг идва ново разочарование – поредно 0:0, този път у дома срещу варненския Спартак.
Бъдещият шампион на страната – Спартак  (общо 4 тима с това име се подвизават през този сезон в „А“ група – б.а.) от Пловдив е безмилостен и печели с 2:0.

На 27 октомври „Левски“ донася огромно разочарование на изстрадалите си фенове. Новакът Добруджа не играе като обречен на стадион „Васил Левски“, напротив – даже пропуска да си тръгне с победата. „Синята“ публика (над 20 000 има по трибуните – б.а.) приема нулевото равенство като загуба, а през последните 10 минути на мача започва дори да аплодира гостите. Добруджанци изпълняват и няколко поредни корнера, а последният съдийски сигнал ги заварва в голова ситуация пред вратата на Бисер Михайлов. Преди това Иван Цонев и Инджев пропускат да се разпишат за „Добруджа“. Любопитно е, че под рамката на гостуващия отбор пази бившият левскар Иван Дервентски. Ветеранът пази като лъв и с намесите си отчайва доскорошните си съотборници. В 51-ата минута Дервенски спасява и дузпа. Такава пък (за нарушение срещу Енчев) не е маркирана от главния рефер Гочо Русев – Мотора, за което той е награбен от почти целия тим на гостите. Сензацията е факт!

На една култова дата за всички левскари – 17 ноември, отборът на Кр. Чакъров показва класа. В мач от 12-ия кръг е разбит Дунав Русе с 4:1 – най-убедителната победа от началото на този злощастен сезон!

Хр. Илиев открива резултата в 26-ата минута, а защитникът на русенци Добри Добчев си забива автогол 9 по-късно за 2:0. Център-нападателят Никола Йорданов намалява резултат (79), но отново Патрата (82) решава всичко – 3:1. Крайното 4:1 оформя Александър Костов в 87-ата минута.

На 29 ноември идва ремито (1:1) срещу Локомотив Сф. Жоро Соколов открива за символичните гости в 33-ата минута, а Виктор Андонов – Макето изравнява в 65-ата.
Гостуването в ада на стадион „Бончук“ на местния Марек завършва с поражение – 1:2. За домакините играят бившите левскари Георги Стоянов – Джеси, и Сашо Костов – Фанфана. На вратата пък им е култовият Иван Пепелджийски, който по-късно ще счупи зловещо крака на Соколов.
Домакинското 1:1 срещу Черно море не изненадва никого.
Все пак новогодишните празници са посрещнати с усмивки от „синята“ общност, защото на 27 декември 1962 г. е повален вечния враг ЦДНА.

Програмата предвижда дербито да се проведе в 11-ия кръг от есенния полусезон, но поради размествания в календара на първенството, се играе 4 дни преди настъпването на Нова година.
Куриозното е, че съперниците се намират на непривични места в класирането –  „армейците“ са пети, а „сините“ – 11-и.
„Левски“ започва ударно. Още в 4-ата минута Илиев оплита топката в мрежата след отлично изпълнение от фаул – 1:0. Отново Патрата в 25-ата минута завършва с гол комбинация, преминала през Костов и Абаджиев.
„Червените“ се вдигат на щурм и успяват да изравнят след голове на Иван Колев (57) и Димитър Якимов (62). Фатална за ЦДНА се оказва 87-ата минута. Тогава младокът Димитър Костадинов – Мики, се впуска в пробив по лявото крило, стига до аутлинията и оттам центрира пред вратата. Оставеният непокрит Теко Абаджиев отклонява топката с удар от движение за 3:2. ЦДНА е в нокаут!

Нервите на „армейските“ футболисти не издържат. Вратарят им Георги Найденов претендира, че топката е напуснала терена преди паса на Костадинов към Теко. Стражът и почти всички от съотборниците му искат обяснения от страничния съдия Георги Христов. В мелето няколко тупаници отнася и главният рефер Петър Джонев. Съдиите са бутани, блъскани, удряни…Удари си разменят и футболистите на двата отбора. Джонев обаче не посмява да изгони някои от участниците в баталните сцени…

Така Левски финишира есенния полусезон на 9-о място в класирането. АКТИВЪТ му е 4 победи – 7 равни – 4 загуби, голова разлика 21:20.
През пролетта спадът в представянето на „сините“ продължава. Все пак отборът на Кръстю Чакъров завършва на 6-о място в крайното класиране с 32 т. (8-16-6, 41:31). През пролетта БАЛАНСЪТ е: 4-9-2, 20:11, 17 т.

В елитната дивизия при система от 30 мача това е най-лошият баланс, а броят на ремитата е антирекорд.

За Купата на Съветската армия Левски отстранява два противника. Проваля се срещу бъдещия шампион.
Ето и резултатите:
с Янтра Габрово, 1/16-финал – 2:0, 4:2
Бенковски Видин, 1/8-финал – 1:0, 0:0
Спартак Пловдив, 1/4-финал – 2:0, 0:5
БАЛАНС: 6, 4-1-1, 9:7

Известно утешение за левскарската публика все пак носи успешното участие в турнира за Балканската клубна купа. Там Левски се представя така:
с Динамо Тирана 2:2, 0:0
Фенербахче 3:0 (сл.), 1:0
Динамо Букурещ 1:1, 4:2
Олимпиакос Атина 0:1, 1:0, 0:1 (допълнителен мач)
БАЛАНС: 9, 4-3-2, 12:7