„Левски“ загуби с 0:3 контролата срещу чешкия „Баник“ (Острава). „Сините“ не играха лошо в атака и създадоха доста положения, но за сметка на това допуснаха много пропуски в защита и още до почивката отстъпваха с три попадения.   Неофициален дебют от първата минута с екипа на „Левски“ записа новото попълнение Карлос Охене, който преди няколко дни се присъедини към лагера на тима в турския курорт Белек. В първите минути „сините“ започнаха по-активно срещата. В 9-ата минута Уелтън пробва един от фирмените си пробиви отляво, но бе спрян от играч на чешкия тим.

В 11-ата минута тимът направи добра многоходова атака. Топката мина през Охене, Уелтън, Фадига, преди Галчев да я подаде към Марин Петков. Крилото стреля опасно, но покрай гредата. Малко по-късно пак той пробва късмета си, но този път стражът на „Баник“ спаси. В тези минути играчите на Николай Костов доста успешно успяваха да внасят смут в защитата на „Баник“ с доста дълбоката преса, която прилагаха. В 15-ата минута дойде и най-опасният до момента удар. Асен Митков напредна през центъра и стреля малко над гредата. Секунди по-късно и Охене имаше хубав шанс. В 17-ата минута Николай Михайлов трябваше да показва класа след силен удар на Филип Кубала. В 21-ата минута „Баник“ се възползва от една грешка на Келиан ван дер Каап, Иржи Клима получи топката и стреля много точно във вратата – 0:1.

В 27-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля точно, но не достатъчно силно от фаул. Буквално в ответната атака „Баник“ удвои. Чехите направиха показна атака на скорост, при която Кубала намери Иржи Клима в наказателното поле и нападателят останал очи в очи с Михайлов нямаше как да сбърка – 0:2.

„Левски“ бързо се опита да върне един гол. В 32-ата минута пресата даде резултат и топката бе открадната в центъра на терена. Тя бе изнесена на фланга към Фадига, който подаде към Рикардиньо. Топката бе трудна за бразилеца, но той я върна към Охене, който стреля с едно докосване, но ударът му бе блокиран.

В 43-ата минута дълъг пас зад гърба на Кристиян Димитров стигна до Филип Кубала, който отблизо реализира – 0:3. Така полувреме, в което „сините“ показаха добри неща в предни позиции и имаха доста положения, в крайна сметка завърши с много тежък резултат в техен ущърб.

В началото на втората част „сините“ вдигнаха оборотите и се опитаха да върнат попадение. Първо в 56-ата минута Карлос Охене стреля силно, но неточно. Това бе и последното действие на най-новото „синьо“ попълнение. Другият привлечен зимата Фабио Лима пък влезе на почивката и създаде другата чиста ситуация. Той се възползва от хубав пас на Митков, преодоля защитник на десния фланг и пусна успоредно на голлинията към Фадига, който на празна врата връхлетя топката, но не успя да уцели празната врата. В 65-ата минута Дарлан даде отличен пас към Илиян Стефанов, който излезе сам срещу вратаря, но загуби равновесие и се строполи на тревата. Секунди по-късно Фабио Лима направи хубав пробив и затрудни максимално вратаря на чехите с удар.

В 74-ата минута Николай Михайлов направи страхотна намеса срещу футболист, останал очи в очи с него.

До края на мача „сините“ опитваха да стигнат поне до почетно попадение, но такова така и не падна.

ЛЕВСКИ – БАНИК ОСТРАВА 0:3

0:1 Ири Клима 21′, 0:2 Ири Клима 28′, 0:3 Филип Кубала 43′

Съставът на „Левски“:

13. Николай Михайлов (К), 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (84 – 4. Виктор Любенов), 50. Кристиан Димитров, 8. Карлос Охене (57 – 37. Дарлан), 10. Асен Митков (76 – 20. Асен Чандъров), 97. Асими Фадига (57 – 11. Джавад Ел Джемили), 17. Уелтън, 88. Марин Петков (46 – 7. Фабио Лима), 9. Рикардиньо (46. – 14. Илиан Стефанов)