„Левски“ изигра един от най-силните си мачове в последните години и разби „Арда“ с 4:0. Момчетата на Николай Костов надиграха тотално съперника си и можеха да спечелят дори по-убедително.

За пръв път като титуляр за „Левски“ започна Карлос Охене. Мачът започна с натиск на „сините“. В 7-ата минута Охене даде прекрасен пас към Рикардиньо, който овладя и влезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Две минути по-късно Фабио Лима влезе отдясно в наказателното поле, прехвърли топката на левия си крак и стреля опасно, но стражът на „Арда“ изби. Секунди по -късно обаче прошка нямаше. При един тъч Рикардиньо подаде към Марин Петков, който финтира с тяло в наказателното поле и с прецизен удар откри – 1:0.

След попадението „сините“ продължиха да държат високи обороти. В 14-ата минута Джемили влезе  с финт в наказателното поле и пробва изстрел през човек, но бе твърде слаб.

Първият шанс за гостите дойде в 17-ата минута. Тогава Станислав Иванов комбинира с Титюков, който преодоля Ван дер Каап и излезе очи в очи с Пламен Андреев, но стражът се справи.

„Левски“ продължи  да натиска и в 33-ата минута удвои. Патрик-Габриел Галчев изпълни фантастично пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на Анатолий Господинов – 2:0.

„Арда“ можеше да върне един гол след голяма грешка в защитата на „Левски“. Станислав Иванов се възползва и излезе очи в очи с Пламен Андреев. Стражът запази присъствие на духа и спаси с вещина.

В 40-ата минута „сините“ получиха фаул-близнак на този, от който падна първия гол. Патрик-Габриел Галчев повтори изпълнението си, но този път топката мина изключително близко до гредата. В 44-ата минута играчите на Николай Костов сложиха черешка на тортата на едно от най-силните полувремена в последните години. Фабио Лима, който изигра отлично полувреме, откри сметката си на „Герена“. Той получи топката от Асен Митков на десния фланг, сви я на левия си крак и с прецизен удар реализира – 3:0.

Второто полувреме започна отново ударно за „сините“. Хубава атака отляво завърши с подаване към Фабио Лима, той финтира бранител и стреля, но ударът бе блокиран. Минута по-късно обаче вече прошка нямаше. Страхотна комбинация с три паса между Лима и Рикардиньо изведе Джемили в наказателното поле, който стреля слабо, но много прецизно през човек и реализира – 4:0.

В 52-ата минута положението за гостите стана още по-лошо. Милен Стоев влезе брутално в краката на Ел Джемили и бе изгонен веднага с директен червен картон от Ивайло Стоянов.

„Сините“ продължиха да се забавляват и да искат още попадения. В 62-ата минута Рикардиньо взе една топка, преодоля бранител и стреля силно, но Анатолий Господинов изби. Минута по-късно в стил „Уелтън“ Ел Джемили пое топката отляво, влезе навътре и шутира много опасно, но покрай гредата. В 69-ата минута поредната прекрасна атака премина отляво през Цунами, който влезе отляво и имаше възможност да шутира, но предпочете пас към Рикардиньо, който беше твърде силен.

В 84-ата минута Фадига имаше шанс за още един гол, но не успя да преодолее Анатолий Господинов. Официален дебют със синята фланелка записа и Патрик Мислович. За повече голове не остана време, но „сините“ записаха изключително убедителен успех.

Левски – Арда 4:0

1:0 Марин Петков 9′

2:0 Патрик-Габриел Галчев 33′

3:0 Фабио Лима 44′

4:0 Джавад ел Джемили 50′