„Левски“ се върна на победния път и затвърди отличния старт на шампионата след Нова година. Тимът на Николай Костов, макар и с много кадрови проблеми, успя да спечели категорично срещу „Етър“ с 3:0 като гост във Велико Търново. Над всички бе Джевад Ел Джемили, който вкара два магични гола, а освен това изработи собственоръчно и втория в срещата, дело на Марин Петков. Така „сините“ записаха четвърта победа от старта на втория полусезон и не успяха да вземат трите точки само при домакинството на „Крумовград“, когато играха около час с човек по-малко.

„Левски“ започна доста активно срещата. Още във 2-ата минута Евертон Бала проби отдясно, сви към Лима, който върна към Цунами на границата на наказателното поле и бранителят стреля силно, но неточно. В 14-ата минута „сините“ изпуснаха страхотен шанс. Евертон центрира прецизно от корнер и Кордоба стреля с глава, но ударът попадна в обсега на стража на „Етър“, който се справи.

В 20-ата минута „Левски“ понесе удар, тъй като Асен Митков получи травма и се наложи да бъде заменен. Двубоя така или иначе пропуснаха и Карлос Охене, Патрик-Габриел Галчев и Рикардиньо заради наказание и проблемите на младока увеличиха още повече проблемите пред санкционирания Николай Костов. Въпреки това „сините“ категорично бяха по-активни и настоятелни в първия половин час и опитваха да стигнат до гол. В 39-ата минута Патрик Мислович стреля от фаул. Той вкара много техника и завъртя топката покрай стената, но нямаше достатъчно сила, за да отбележи.

Второто полувреме започна отново с натиск на „Левски“, но отново и с твърде малко положения. Лима пробва един удар от дистанция в 48-ата минута, но над гредата. В 51-ата минута прекрасна атака отляво организираха Джемили и Евертон. Топката стигна до Марин Петков, който финтира човек и стреля от малък ъгъл и я прати в мрежата, но от външната й страна.

В 52-ата минута „Левски“ най-после поведе. С голяма заслуга за гола бе стражът Пламен Андреев. Той хвърли прекрасен дълъг пас към Фабио Лима, който напредна с топка в крака, подаде към Джемили и нападателят с плътен удар откри резултата – 0:1.

След гола започнаха да се отварят повече пространства в защитата на „Етър“, тъй като домакините бяха принудени да атакуват малко по-сериозно. В 60-ата минута Ел Джемили нахлу в наказателното поле с топка в крака отляво и пробва подаване, но то бе пресечено. Секунди по-късно Цунами центрира от много трудна ситуация, топката бе избита от Величков, но право на крака на Марин Петков. Крилото пробва да завърши, но шутът му бе блокиран. Като цяло в тези минути срещата стана доста двуостра и интересна. Момчетата на Николай Костов използваха всяка удачна възможност за контраатака.

В 82-ата минута „сините“ на практика решиха мача. С основна заслуга за попадението бе Джевад Ел Джемили, който отне чисто една топка издебна точния момент, в който да пусне към Марин Петков и крилото преодоля Мартин Величков – 0:2.

До края на срещата „сините“ така и не допуснаха някакви особени възможности пред собствената си врата, а дори напротив – пробваха още няколко контраатаки с идеята да си тръгнат с още по-убедителна победа. Това се случи в 7-ата добавена минута, когато Джевад Ел Джемили вкара магичен гол. Той пое топката, мина с финтове през двама бранители на „Етър“, след което мушна топката между краката на Величков за 0:3. Така тимът записа 13 от 15 възможни точки след Нова година, а след паузата за национални отбори очаква домакинство на „Славия“ на 29-и март.

ЕТЪР – ЛЕВСКИ 0:3

0:1 Джавад Ел Джемили 52′, 0:2 Марин Петков 82′, 0:3 Джавад Ел Джемили 90’+7