Мъжкият тим на нашия клуб изигра силно вечно дерби при гостуването на ЦСКА и се приближи само на 1 победа от това да триумфира с шампионската титла в efbet Супер Волей.

В зала „Христо Ботев“ момчетата на старши треньора Николай Желязков бяха солидни на всички елементи в доста моменти, за да се поздравят с успех – 3:1 (25:20, 30:28, 19:25, 25:22).

Така „сините“ поведоха с 2:0 във финалния плейоф. В него се играе до 3 победи от 5 мача. Третият двубой е в петък, 26 април, от 19 часа в зала „Левски София“.

При нужда от 4-а и 5-а среща те ще проведат на 1 и 3 май отново от 19 ч. Домакини ще са съответно ЦСКА и нашият отбор. Той има предимство в това отношение заради по-доброто си класиране в редовния сезон.

За „Левски“ победата тази вечер бе 6-а поред във вечно дерби.

В първия гейм събитията вървяха равностойно до 10:10. След това нашите момчета дръпнаха с 4 точки, не позволиха на съперника да се приближи и го спечелиха 25:20.

Втората част бе със сценарий на трилър. След 9:8 „сините“ пак излязоха напред в резултата, в един момент с 6 точки, но този път „червените“ успяха да наваксат изоставането в края. След 7 геймбола обаче при 1 в това време за ЦСКА тимът ни реализира 8-ия и се поздрави с успех – 30:28.

В третия гейм домакините поведоха от самото начало. След средата „сините“ успяха да се доближат на една точка, но в крайна сметка отстъпиха – 19:25.

След това обаче волейболистите ни взеха от раз поправителния. В четвъртата и оказала се последна част противникът взе аванс след 9:9.

Левскарите обаче го наваксаха и след страхотна серия на сервис за Владимир Гърков, започнала при 17:18 и завършила при 21:18, пречупи домакините. „Сините“ ликуваха след 25:22, за да поведат с 2:0 в серията.

Гърков завърши поредният си много силен мач през тази кампания с 15 точки (3 аса и 2 блока).

По-резултатен от него бе Венислав Антов с 16 (1 ас, 3 блока). Капитанът Светослав Гоцев се отчете с 11 точки (2 аса, 2 блока).