„Левски“ записа втора поредна загуба от „ЦСКА-София“. Тимът на Николай Костов изигра кошмарно първо полувреме, след което изоставаше с 0:3. Силният натиск през втората част стигна само за едно почетно попадение и крайното 1:3.

„Левски“ започна много агресивно мача и още в първата минута връхлитащия Охене за малко не успя да отправи удар, но се стигна поне до корнер.

В 16-ата минута дойде първата уникална ситуация пред „сините“. Фабио Лима проби отдясно, центрира към Рикардиньо, който бе изпреварен от Матей. Марин Петков обаче свали отскочилата топка към Джемили, който шутира в гредата. Само 60 секунди по-късно Цунами изведе отлично Рикардиньо, който бе изпуснат от Кордоба. Нападателят плъзна топката покрай Бусато, но за съжаление тя мина и покрай гредата. В тези минути символичните домакини от „ЦСКА-София“ отговориха само с два пробива на Фаетон, които обаче не успяха да създадат реална опасност.

В 25-ата минута обаче от нищото „ЦСКА-София“ поведе след поредната за сезона груба грешка в защита. Санянг бе изведен зад защитата, а Фабио Лима застина и не го покри. Левият бранител подаде към Каранга, Кордоба го блокира, но топката падна на крака на Скаршем и той откри – 1:0.

Три минути по-късно Пламен Андреев направи отлично спасяване след удар на Линдсет под гредата.

В 36-ата минута шокът за „сините“ стана пълен. Играчите на „ЦСКА-София“ организираха бърза контраатака, топката бе пратена към Скаршем, който бе изпуснат от Цунами. Норвежецът даде успоредно на голлинията подаване към сънародника си Линдсет, който вкара за 2:0.

Играчите на „Левски“ тръгнаха като ужилени след гола. Джемили на два пъти стреля от границата на наказателното поле, но без резултат. В 41-ата минута Марин Петков бе изпуснат в наказателното поле, но се засуети и бе блокиран преди да отправи удар.

Кошмарната игра в защита за тима обаче продължи и още преди почивката „Левски“ инкасира трети гол. Фабио Лима допусна втора кошмарна грешка, като върна топката към Пламен Андреев, но твърде слабо и я сложи на крака на Каресасо, който преодоля вратаря и на празна врата реализира – 3:0.

На полувремето Николай Костов направи опит да промени нещо с две смени, като пусна Евертон Бала и Патрик-Габриел Галчев. Това даде лек импулс и „сините“ стартираха втората част, както и първата – с две положения. Първо Джемили пое топката пред малкото наказателно поле, но бе блокиран. В 49-ата минута Цунами стреля, а Мислович пробва добавка, но Бусато спаси. В 54-ата минута Бала нахлу с дрибъл в наказателното поле, прибра топката и стреля, но топката пак бе избита.

Лошите новини за „Левски“ пък продължиха с контузията, която получи Марин Петков. Той се сблъска със Санянг и получи тежък удар в главата, след което бе бързо заменен от Фадига.

В 61-ата минута именно влезлият на смяна Фадига върна един гол. Цунами направи прекрасно центриране от левия фланг и на задна греда френският футболист вкара с едно докосване за 1:3.

Две минути по-късно Каранга вкара във вратата на Пламен Андреев, но голът бе справедливо отменен заради засада.

В следващите минути „Левски“ продължи да натиска, но играчите на „ЦСКА-София“ се прибраха малко по-назад по терена и ситуациите пред вратата на Бусато намаляха. Така „Левски“ загуби втори пореден мач от „ЦСКА-София“.

Пълната статитстика от ЦСКА – ЛЕВСКИ, предоставена от нашите партньори от FLASHCORE.BG.

ЦСКА-София – ЛЕВСКИ 3:1

1:0 Улаус Скаршем 25′, 2:0 Джонатан Линдсет 36′, Марселино Кареасо 45′, 3:1 Асими Фадига 61′