Левски приема малтийския Хамрун Спартанс в мач-реванш от III предварителен кръг на Лига на конференциите. Първият двубой в Малта бе спечелен от „сините“ с 1:0. Сега, пред над 16 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“, възпитаниците на Станимир Стоилов трябва да довършат започнатото. При краен успех столичният гранд ще се изправи в плейоф за влизане в групите срещу отпадналия от двойката Партизан – АЕК Ларнака.

2′ Пропуск на Левски още в началото на двубоя! Перлата в селекцията на „сините“ Уелтън открадна топката и нахлу в наказателното отдясно. Кариоката стигна до опасна близост до вратата на Хенри Бонело и опита да подаде към Роналдо. Топката обаче не стигна до нападателя, след като бранителите на гостите се справиха със ситуацията.

3′ Хуан Корболан получава жълт картон.

3′ Огнейн Бйеличич също е декориран в жъ лто.

7′ Късо изпълнение на гостите и последвало центриране. Топката минава твърде встрани от вратата, пазена от Николай Михайлов.

12′ Малтийците опитват да изненадат „столетниците“ с контраатаки, но опитите им за контраатаки не стигат до вратата на „синия“ капитан.

17′ Хосе Кордоба преодоля двама от опонентите си и стреля от далеч, но ударът бе анемичен и топката стана лесна плячка за Хенри Бонело.

22′ Краев с хубав пас към Уелтън, който стреля, но стражът на гостите спаси.

28′ Гостуващият тим отново търси път към вратата на Михайлов, опитвайки се да пробият защита на Левски по крилата, но безуспешно.

35′ Стражът на гостите Бонело се нуждае от медицинска помощ. Играта е преустановена.

37′ Вратарят на гостите е добре и ще може да продължи. Играта е подновена.

40′ Уелтън нахлу на скорост отдясно след отлична атака на 26-кратните шампиони и центрира към далечната греда. Там Вендерсон Цунами отправи удар с глава, но топката мина покрай левия страничен стълб.

42′ Корболан стреля по диагонала, но топката мина високо над напречната греда.

45′ Край на първото полувреме.

46′ Начало на второто полувреме.

48′ Малтийците се опитаха да притиснат „столетниците“ в тяхната половина, като стигнаха до няколко балонни центрирания пред вратата на „синия“ капитан, но те не доведоха до нищо опасно.

55′ Краев навлезе опасно в пеналтерията, но неговото центриране бе неточно.

72′ Сове заменя Джони.

78′ Гол. Матю Гуиламлер. Играчът на гостите засече центриране отляво и насочи топката към вратата. Там стражът на Левски допусна грешка, изпускайки кълбото, което после се превърна в лесна мишена за футболиста на малтийците, който от непосредствена близост отбеляза гол.

85′ Бруно Домингос излиза. Додо влиза на негово място.

88′ Родриго Калегари получава жълт картон.

89′ Илиян Стефанов заменя Роналдо.

89′ Жереми Петрис е заменен от Патрик-Габриел Галчев.

90′ Цунами бележи! Крайният защитник на „сините“ се извиси над всички след центриране в наказателното поле и отбеляза с глава.

90+2′ Гол. Раян Камензули. Втора нелепа грешка на Михайлов позволи на гостите да отбележат второ попадение и да поведат в резултата отново.

90+5′ Край на редовното време. Следват продължения.

91′ Начало на първото продължение.

94′ Цунами опита изстрел от около границата на наказателното поле. Кълбото прелетя над напречната греда.

103′ Уелтън получава жълт картон.

105′ Край на първото продължение.

106′ Начало на второто продължение.

108′ Додо получава жълт картон.

108′ Монтобело заменя Корболан.

109′ Удар на Филип Кръстев от пряк свободен удар. Стражът избива топката в ъглов удар.

110′ Центриране отляво стигна до Додо, който се намираше в изключителна близост до вратата на капитана на Левски. Играчът обаче не успя да нанесе удар и топката излезе в аут.

115′ Марин Петков влиза в игра на мястото а Уелтън.

117′ „Столетниците“ се настаниха трайно в половината на Хамрун и напористо обстрелват вратата на гостите. Малтийската защита е добре подредена и не се поддава на натиска.

118′ Феделе заменя Прша.

119′ Винисиус заменя Биеличич.

120′ Две минути добавено време.

120+1′ Малтийците на два пъти се разминаха с гола, отново късмет за Левски.

122′ Край на второто продължение. Изходът ще се реши след изпълнение на дузпи.

120′ Люк Монтебело бележи.

120′ Марин Петков хладнокръвно отбелязва.

120′ Монтебело бележи.

120′ Цунами с ужасяващ пропуск.

120′ Гийомиер бележи.

120′ Филип Кръстев с още един пропуск за Левски.

120′ Феделе изпусна, но повтори изпълнението и този път бе точен. Хамрун Спартанс отстранява Левски.

120′ Край на срещата.

ЛЕВСКИ 1:2 ХАМРУН

ЛЕВСКИ (3-4-3): Николай Михайлов; Келиан Ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба; Жереми Петрис, Филип Кръстев, Андриан Краев, Цунами; Роналдо, Билал Бари, Уелтон

ХАМРУН СПАРТАНС (3-4-3): Бонело; Торе, Емерсон. Биеличич; Корбалан, Пърша, Гюламие, Едер, Камензули; Джони, Неделкович

СТАДИОН: “Георги Аспарухов”
СЪДИЯ: Ищван Ковач (Румъния)
НАЧАЛО: 21:00