„Левски“ и „Локомотив“ (Пловдив) завършиха при резултат 1:1 в мач от 15-ия кръг на Първа Лига. В 18-ата минута Ивелин Попов откри за 1:0. „Локо“ (Пд) изравни в 76-ата минута чрез Джовани.

В началото на мача двата отбора се хвърлиха в здрави единоборства и двуостри атаки.

В 14-ата минута Преслав Боруков намери свой съотборник с пас от аутлинията. Капитанът Пламен Андреев следеше внимателно ситуацията и успя да изпревари Бабакар Дион, улавяйки топката под носа му.

Четири минути по-късно Филип Кръстев изпълни пряк свободен удар почти от тъчлинията. Той прати топката на далечната греда. Тя тупна на терена, а Хосе Кордоба отклони с глава. Ивелин Попов изпревари бранителите и от непосредствена близост и реализира.

Малко след попадението гостите можеха да възстановят равенството. При центриране от корнер Матеус Силва стреля с глава, но от тялото на Сонко Сунберг топката излезе в нов ъглов удар.

Последваха няколко удара по посока вратата на Хоркаш. В 23-тата Георги Миланов шутира от границата на наказателното поле, но неточно. В 26-ата Краев пробва късмета си по земя, но и той не беше точен.

В края на първата част „Левски“ отново вдигна оборотите и гостите извадиха късмет, че се прибраха в съблекалните само с един гол изоставане. В 40-ата минута Уелтън центрира отдясно. Филип Кръстев стреля с глава, но право в ръцете на Хоркаш.

Секунди по-късно Ивелин Попов изведе в коридор Роналдо. Бразилецът се озова очи в очи с вратаря, но с крак Хоркаш спаси удара по земя. При последвалия ъглов удар. Роналдо стреля опасно с глава, а стражът на „Локо“ пак се намеси.

Второто полувреме започна така, както приключи първата част. В 48-ата минута „Левски“ организира опасно нападение. Уелтън проби и пусна успоредно на голлинията. Роналдо обаче се размина с топката.

„Сините“ продължаваха да владеят топката и да контролират случващото се на терена. В 64-тата минута Цунами набра скорост по левия фланг и намери Уелтън в наказателното поле. Крилото овладя и стреля от въздуха, но над напречната греда.

Четвърт час преди изтичането на редовното време гостите развиха бърза контраатака. Матеус Силва намери в наказателното поле включилия се на скорост Джовани. Резервният футболист, който се появи в игра преди минути стреля от движение и изравни.

До края чисти положения за гол липсваха и резултатът се запази.

Левски – Локомотив Пд 1:1

1:0 Ивелин Попов 18′

1:1 Джовани 76‘

Левски: 1. Пламен Андреев – К, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 7. Георги Миланов (Абдулахи Шеху 80′), 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов (Марин Петков 74′), 17. Уелтон, 18. Роналдо, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (Асен Митков 87′), 33. Хосе Кордоба

Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 12. Абдулахи Шеху, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов