Мъжкият ни тим изигра изключително силен мач и срази шампиона „Хебър“ насред Пазарджик с 3:0 (25:21, 25:21, 25:20) във ІІ кръг на efbet Супер Волей.

Момчетата на старши треньора Николай Желязков бяха страхотни във всички компоненти и нанесоха първа домакинска загуба в първенството на носителя на всички трофеи у нас от 13 март миналата година. Тогава отново нашият отбор повали „Хебър“ с 3:0. В шампионата пазарджиклии нямаха загуба в 35 двубоя поред.

И в трите гейма със супер отигравания левскарите успяваха да дръпнат в резултата с 5-6 точки и задържаха комфортен аванс до края, за да триумфират с първа победа за сезона.

Впечатляващ дебют направи аржентинецът Алехандро Торо. Солидното му посрещане даде възможност за поредица от успешни атаки, режисирани умело от 15-годишния ни разпределител Симеон Николов.

2 негови блокади донесоха развръзката в първата част. Мони записа общо 3 успешни блока и 5 точки.

Торо освен с посрещането се отличи и с 8 точки (2 блока).

Майсторът на блокадата Светослав Гоцев направи 4 за 6-те си точки, с колкото завърши и другият център Лазар Бучков.

Най-резултатни за победата срещу „Хебър“ бяха Венислав Антов и Владимир Гърков съответно с 18 и 14 т.

В отсъствието на контузения Владислав Иванов в първия гейм дебют за мъжкия тим направи либерото Константин Чипев, който е на 16 г.