„Левски“ победи „Хебър“ с 2:0 на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик в мач от 22-ия кръг на Първа Лига.

„Сините“ излязоха напред в резултата след 18 минути игра, когато Рикардиньо откри головата си сметка, пращайки удар в долния десен ъгъл на вратата на Петър Дебърлиев. В 74-ата отново бразилският нападател покачи на 2:0.

Срещата започна с ранен жълт картон. Роберт Мазан влезе в краката на Ноа Сонко Сундберг и бе санкциониран от Георги Гинчев в 6-та минути игра.

Минута по-късно „Левски“ имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Георги Търтов след изстрел на Илиян Стефанов, но 11-метров наказателен удар не последва.

„Сините“ организираха няколко добри атаки в следващите минути, а логичното се случи в 18-ата минута. Филип Кръстев изведе Рикардиньо, който бе изпуснат от Камен Хаджиев и с удар по земя в далечния десен ъгъл се разписа за 1:0 в полза на „сините“.

Бразилският нападател имаше възможност да удои аванса на своя тим само две минути по-късно, когато получи центриране отдясно от Андриан Краев и с глава насочи топката към вратата, но Петър Дебърлиев се намеси безпроблемно.

В 26-ата минута отново Рикардиньо бе близо до гол, след като получи подаване от сънародника си Уелтон отляво, но ударът на нападателя бе блокиран.

В 29-ата минута Уелтън отправи удар в далечния ъгъл на Дебърлиев, но стражът на домакините успя да избие.

В 43-ата минута отново Уелтън проби изключително опасно отляво, навлезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл на вратата, пазена от Дебърлиев, но стражът на „Хебър“ се намеси и изби в корнер.

В 56-ата минута след изпълнение на ъглов удар Ноа Сонко Сундберг се озова на по-малко от 5 метра от вратата на Дебърлиев, но вратарят се хвърли и изби в нов корнер.

В 61-ата минута Сундберг проби и даде възможност на Жереми Петрис да центрира към Илиян Стефанов. Той отправи удар с глава, но в ръцете на вратаря.

„Левски“ стигна до второ попадение в 74-ата минута. Филип Кръстев центрира от свободен удар, Сундберг свали с глава към Цунами, който стреля в горната греда. При добавката Рикардиньо удвои аванса на „сините“.

Минута по-късно Сундберг опита да изненада Петър Дебърлиев с удар зад централната линия, но вратарят на „Хебър“ успя да избие в корнер.

До края двата тима не създадоха нови чисти голови положения.

Хебър – Левски 0:2

0:1 Рикардиньо 18′

0:2 Рикардиньо 74′

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо (90′ 88. Марин Петков), 14. Илиян Стефанов (71’20. Асен Чандъров), 17. Уелтон (81′ 11. Джавад Ел Джемили), 18. Роналдо (90′ 50. Кристиан Димитров), 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (90′ 5. Келиан ван дер Каап), 33. Хосе Кордоба

Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 11. Джавад Ел Джемили, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Георги Гинчев