„Левски“ победи „Арда“ с 3:0 като гост в мач от 24-ия кръг на Първа Лига.

„Сините“ успяха да вкарат гол още с първото си добро положение. В шестата минута Уелтън се пребори отлично за топката и намери своя сънародник Роналдо, който макар и от не най-лесната ситуация, засече топката и я прати в мрежата на Анатолий Господинов за 0:1.

Две минути по-късно „Арда“ отговори с удар на Абубакар Тунгара, който обаче премина встрани от вратата на Пламен Андреев.

В 20-ата минута Роналдо центрира към Рикардиньо, който се разтегна и успя да нанесе удар, но в напречната греда.

В 27-ата Андриан Краев изстреля истински снаряд, който остана на сантиметри от целта.

„Левски“ все пак стигна до втори гол. Ивелин Попов стреля от дистанция, Рикардиньо протегна крака си и отклони неспасяемо в мрежата за 0:2.

Домакините опитаха да отговорят минута по-късно с удар по диагнонала от границата на наказателното поле на Радослав Цонев, но  бе спрян от Пламен Андреев.

В добавеното време на първата част „Левски“ организира още едно нападение. Ивелин Попов комбинира с Роналдо, който пусна към Рикардиньо, но централният нападател на гостите се размина с топката на около метър от голлинията.

Второто полувреме започна отлично за „сините“, които получиха дузпа за нарушение на Илия Юруков срещу Рикардиньо. Ивелин Попов залъга Анатолий Господинов и покачи на 3:0.

В 60-ата минута Абубакар Тунгара пусна към Ел Мами Тетах, който остана очи в очи с Пламен Андреев. Той излезе, скъси ъгъла и не позволи на крилото на „Арда“ да вкара.

В 72-ата минута Рикардиньо проби отдясно и намери Филип Кръстев, който върна за Джавад Ел Джемили, а испанецът нанесе удар, който обаче бе блокиран.

Арда – Левски 0:3

0:1 Роналдо 6′

0:2 Рикардиньо 32′

0:3 Ивелин Попов (д) 49′

Левски (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 30. Филип Кръстев, 8. Андриан Краев – 18. Роналдо (70′ 11. Джавад Ел Джемили), 10. Ивелин Попов (70′ 20. Асен Чандъров), 17. Уелтон – 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов – 5. Келиан ван дер Каап, 11. Джавад Ел Джемили, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Радослав Гидженов