Левски посреща германския Айнтрахт Франкфурт в един от най-важните си мачове в последните години. Двубоят от плейофите за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите ще се играе на Националния стадион „Васил Левски“.

Двубоят, който започва в 20:00 часа ще може да го проследите Gerena.bg.

1′ Начало на мача!

Невероятната хореография на сектор „Б“.

6′ ГОЛ ЗА АЙНТРАХТ. ГОЛМАЙСТОР КОЛО МУАНИ. Груба грешка на халфа на Левски Асен Митков доведе до гол за гостите. Омар Мармуш притисна полузащитника на „сините“, след което незабавно отправи удар, който бе париран от Пламен Андреев. За съжаление на „сините“ фенове топката попадна в Гьотце, който комбинира с Коло Муани, а той отблизо простреля Андреев за 0:1.

15′ Ентусиазмът в отбора на гостите нарасна след отбелязването на гола. Играчите на Топмьолер осъществиха няколко опасни атаки, които завършиха добре за Левски.

19′ Шанс за Левски! Възпитаниците на Николай Костов получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар и да възстановят равенството. С изпълнението се нае Джавад ел Джемили, но изстрелът му премина над горната греда.

30′

Снимка Gerena.bg

39′ НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! След отлично разиграване между футболистите на 26-кратните шампиони, кълбото достигна до Уелтън Фелипе, който нахлу в пеналтерията на съперника, за да подаде на Роналдо, но кариоката пропусна невероятна възможност, а топката се озова в стража на гостите Трап.

41′ Шанс за Айнтрахт! Футболистите в бяло можеха да отбележат втори гол минути преди края на първите 45 минути. Суперзвездата на немците се пребори в наказателното поле на домакините и стреля силно, но Пламен Андреев спаси. Вратарят на Левски с изключителна намеса.

45′ Край на първото полувреме!

45′ Начало на второто полувреме!

51′

Снимка: Gerena.bg

57′ Жълт картон за Андриан Краев.

67′ Коло Муани остъпва мястото си на Джесик Нганкам.

67′ Ансгнар Кнауф заменя Хауге.

67′ Патрик-Габриел Галчев влиза в игра на мястото на Рикардиньо.

67′ Дарлан заменя Асен Митков.

70′ Смените, които предприе наставникът на Левски внесоха необходимата свежест в „синия“ тим. Патрик Галчв центрира с левия крак към пеналта, където Роналдо подаде към Уелтън, бразилецът му изпревари своя персонален пазач, отправяйки удар, който се оказа неточен.

76′ Марио Гьотце е заменен от Йеспер Линдстрьом.

76′ Омар Мармуш пък напуска, за да се появи Кристиян Якич.

80′ Жереми Петрис е заменен от Илиян Стефанов.

83′ Джесик Нганкам си изкара жълт картон.

83′ Жълт картон за Хосе Кордоба.

85′ Жълт картон за Вандерсон Цунами заради реплики към съдията.

90′ Финален щурм на Левски. Отбраната на Айнтрахт запазва самообладание, справяйки се с острото центриране на Цунами, след което Андриан Краев и Илиян Стефанов се разминаха с топката.

90+4 ГООООООООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Невероятна драма! Мощната подкрепа от препълнения стадион вдъхнови „сините“ и те не се предадоха! Дълбоко в продължението домакините изравниха резултата! Асими Фадига овладя пас в центъра на терена устреми се напред и с топове шут разсреля Кевин Трап!