„Левски“ изкова изключително важна победа при гостуването на „Славия“. „Сините“ спечелиха с 2:0 с много красиви попадения на Роналдо и Уелтън. За отбелязване е, че момчетата на Николай Костов играха с човек по-малко от 23-ата минута, когато бе изгонен Асими Фадига. Въпреки това не остана съмнение кой е по-класният отбор в срещата.

Двубоят започна стартира с доста битка. Играчите на Николай Костов имаха няколко доста опасни слизания към вратата на Светослав Вуцов, но без реална опасност. В 23-ата минута „сините“ бяха полети със студен душ. Асими Фадига бе изгонен с директен червен картон за влизане в краката на Иван Минчев. Решението дойде след преразглеждане с ВАР по сигнал на Ивайло Стоянов. Изгонването на халфа на „сините“ даде импулс на „Славия“ и домакините стигнаха до първата си ситуация в 28-ата минута. Галин Иванов бе намерен в наказателното поле с дълъг пас и с диагонален удар вкара гол. Той обаче справедливо бе отменен заради засада.

„Левски“ можеше да излезе напред в резултата в 32-ата минута. „Сините“ осъществиха прекрасна контраатака. Анди Краев намери прекрасно Уелтън отляво, крилото нахлу с дрибъл в наказателното поле и сви топката към Ел Джемили. Ударът на халфа обаче мина на сантиметри от гредата на Вуцов. Само три минути по-късно обаче „Левски“ поведе. Дарлан даде прекрасен пас зад гърба на защитата към Роналдо, който технично прехвърли Вуцов и откри – 0:1.

Второто полувреме започна така, както завърши и първото – с възможност за „Левски“. Пламен Андреев изрита една топка към половината на „Славия“, а Роналдо се пребори много добре с Мартин Георгиев и стреля към вратата на Вуцов, но стражът изби.

„Белите“ отвърнаха със силна атака в 51-ата минута. При една атака се стигна до прострелно центриране отдясно в наказателното поле, а Галин Иванов буквално от няколко метра не уцели празната врата.

В 54-ата минута Уелтън удвои резултата с рядко виждан гол. Крилото пое топката в собствената си половина и направи близо 60-метров рейд, премина през защитник и с прецизен удар в далечния ъгъл на Светослав Вуцов удвои резултата – 0:2.

След второто попадение за „Левски“, домакините пробваха натиск в следващите минути и стигнаха до няколко разбърквания в наказателното поле, но без реално да застрашат Пламен Андреев. В 75-ата минута „белите“ имаха добра възможност. Топката бе подадена в наказателното поле към Галин Иванов, който стреля силно, но в тялото на Андреев, който се справи. В атака пък момчетата на Николай Костов не спираха да търсят всяка възможност за контраатака. При една такава Уелтън направи пробив, който много наподоби направеното при втория гол за „сините“, но този път не успя да стигне до удар. Жереми Петрис също се озова на добра позиция и пробва много силен удар, но през човек и топката бе отбита в тялото на бранител.

До края на срещата „сините“ успяха да запазят резултата без да допускат почти нищо опасно пред вратата си.

СЛАВИЯ – ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Роналдо 35′, 0:2 Уелтон 54′

Левски

1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев – К, 11. Джавад Ел Джемили (85 – 50. Кристиан Димитров), 17. Уелтон (81 – 88. Марин Петков), 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан (64 – 20. Асен Чандъров), 97. Асими Фадига

Жълти картони: Мартин Георгиев, Кристиан Добрев (С), Цунами, Дарлан, Жереми Петрис (Л)

Червен картон: Асими Фадига (Л)