Предлагаме на вашето внимание индивидуалните оценки на играчите на Левски в полуфиналния мач за Купата на България с Локомотив (Пловдив), при домакинството на „смърфовете“ на Лаута . Ето какво сочи справката на нашият екип и данните от платформата Instat (оценките са по шестобалната система):

МИЛАН МИЯТОВИЧ – черногорецът направи един от най-слабите си мачове за Левски и с оглед изтичащия му договор няма да е учудващо вече да е изиграл последния си мач за клуба. Още в 14-ата минута късметът го покри след неуверено боксиране на топката. Първият гол бе след удар по земя от 15 метра по диагонал, във вратарския му ъгъл. При втория гол излезе неразчетено да пресрещне Томашевич на аутлинията, въпреки че Каргас бе до него и остави вратата си напълно открита за Карагерен. В 87-та минута направи добро спасяване и изби удар почти от корнера на Момчил Цветанов. Това и бяха всички опасности пред вратата на Левски. С тези намеси други не бяха и нужни на пловдивчани. Оценка 3.5

ЯНИС КАРГАС – няколко силни намеси и дори възможност да отбележи гол до 22-та минута, когато направи поредно безразсъдно изнасяне на топката вместо да подаде или да я изчисти, при което я загуби и веднага последва гол. Срещу Лудогорец също имаше такива неуместни отигравания, но за негов късмет не бяха наказани. При втория гол за Локомотив Пловдив беше част от групичката играчи на Левски, направени за смях с показно разиграване. В началото на второто полувреме беше на ръба да си изкара червен картон, задържайки Аралица, отскубващ се сам срещу Миятович. Размина се с жълт само. Все пак в началото имаше няколко добри намеси. Оценка 3.5

ХОЛМАР ЕЙОЛФСОН – не е учудващо за никого, че исландецът бе най-стабилният бранител за Левски. Загуби малко единоборства и дори на два пъти беше последна преграда пред топката, летяща към вратата. Първото полувреме имаше 2-3 колебливи намеси, като при едно от тях получи и пресилено жълт картон. Само в нападение не успя да помогне. Оценка 5

ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ – както срещу Лудогорец, така и срещу Локомотив Пловдив в зоната му бяха концентрирани противниковите сили. Димитър Илиев и Томашевич го надиграха тотално, стоеше далече от противника и закъсняваше с намесите си. Правеше нелепи грешки в пасове при изнасяне на топката, като при една от тях Каргас рискува с изгонване, за да я поправи. При редките си включвания в предни позиции също не беше ефективен. Поне не си изкара картон. Оценка 3

ИВАН ГОРАНОВ – капитанът на Левски имаше доста по-малко работа, отколкото Найденов отдясно. Допусна малко грешки в защита, но едната беше фатална. За втория гол на Карагерен не проследи къде е нападателят и го остави да отбележи на празна врата. Много груба грешка и то във важен момент, в последната минута на първото полувреме. Опита да компенсира с повече динамика и агресия през второто, но нямаше нужната подкрепа. В заключителните минути си изпусна нервите при поредно спорно съдийско отсъждане и получи жълт картон. Оценка 4

levski.bg

ХАЛИ ТИАМ – сенегалецът беше господар в средата на терена до 25-ата минута, когато бе декориран в жълто от Ивайло Стоянов при абсолютно чиста ситуация. Това преднамерено действие на съдията укроти рано дефанзивния халф и той заигра много по-внимателно при единоборствата. Въпреки това остана доста по-стабилен от другите около себе си. Оценка 4.50

МАРТИН РАЙНОВ – трудно забележим през целия си престой на терена. Нямаше отговор на халфовете и нападателите на Локо Пловдив. Няма какво положително да се добави в представянето му. Оценка 3

СТАСИ ИВАНОВ – в пореден важен мач и гостуване юношата беше колеблив и несигурен. Смачкан в предни позиции от по-здравите физически защитници на домакините, а съотборниците му не успяха да използват поне скоростта му. В защита също не бе достатъчно в помощ за Ивайло Найденов. Заменен в 74-та минута. Оценка 3.50

СТАЙН СПИЕРИНГС – през първото полувреме бе напълно обезличен от Петър Витанов и не създаде нито едно положение. Втората част се раздвижи повече и започна да надиграва в единоборства противника си, но единствено спечели няколко нарушения, от които не последва опасност. Оценка 4

levski.bg

НАЙДЖЪЛ РОБЪРТА – и във втория си мач след прекъсването заради пандемията нидерландецът не беше себе си. Началните минути бяха обещаващи с добри разигравания между него и Алар, след което сякаш се загуби в лутането си от централен нападател към ляво крило. Второто полувреме не успя дори да помогне на Горанов при атаките по фланга. Оценка 3

levski.bg

ДЕНИ АЛАР – австриецът също играе от последните си мачове за отбора. Започна уж за централен нападател, а по-скоро помагаше в защита на Горанов и изнасяше топката. Истината е, че добре се справи в тези роли, но беше единствен с по-адекватни действия. Постепенно изгуби физически сили и още в 58-ата минута бе заменен. Оценка 4

СТАНИСЛАВ КОСТОВ – миналогодишният голмайстор на първенството имаше повече от 30 минути, за да помогне поне за скъпоценен гол във вратата на Локомотив Пловдив, но не успя с нищо. Лесно губеше топката и сякаш бавно се придвижваше по терена. Имаше отлична възможност в 68-ата минута, когато се отскубна сам в половината на домакините и нахлу към наказателното поле, но сбърка, опитвайки да хване в крачка излезлия напред вратар и буквално му подаде топката в ръцете. Оценка 3.50

ФРАНКО МАЗУРЕК и ФИЛИПЕ НАШИМЕНТО се появиха в игра в 74-та минута. И двамата се включиха активно, но се движиха като мухи без глави по терена. Не сътвориха нищо опасно. МАРТИН ПЕТКОВ пък влезе чак в 85-та минута. И тримата остават без оценки.