„Ботев“ (Пловдив) победи Левски с 3:1 в Коматево. Голове за домакините паднаха след попадение на Тодор Неделев в продълженията на първата част от дузпа, автогол на Симеон Славчев в 66-ата минута и Антоан Бароан в 75-ата. Ради Цонев се разписа от 11-те метра за 3:1 в 80-ата минута.

Мачът на стадиона в Коматево започна с атаки и към двете врати, като и двата тима имаха своите шансове. В 4-ата минута Антоан Бароан обстрелва Николай Михайлов от точката на дузпата, но ударът му мина встрани от вратата.

В 9-ата минута Симеон Славчев стреля опасно с глава, но топката бе спряна от неговия съотборник Мартин Петков по нейния път към вратата на Георги Аргилашки.

В ответната атака Неделев преодоля няколко футболисти, но ударът му бе избит в ъглов удар. След него Реда Рабей проби добре и излезе сам срещу вратаря. Михайлов спаси, но топката стигна до Бароан, който прати топката в мрежата. След преразглеждане обаче стана ясно, че нападателят на домакините е бил в засада и голът не бе зачетен.

В 19-ата минута Тодор Неделев стреля от границата на наказателното поле с левия крак, но ударът му в горния десен ъгъл на вратата бе избито от капитана на „сините“.

В 28-ата минута Георги Миланов стреля от дистанция, но Аргилашки изби в корнер.

В 33-ата минута топката стигна до Христос Шелис, но централният защитник направи непростим пропуск след като стреля над вратата от близка дистанция.

Пет минути преди края на полувремето Рабей изведе Бароан зад защитата, но Михайлов затвори пространството за удар и топката излезе в ъглов удар.

В следващата атака Тодор Неделев получи шанс да острелва вратата на гостите от около 30 метра, но ударът му срещна стената на гостите.

В самия край на полувремето Галчев изпусна Па Конате и го фаулира в наказателното поле. Съдията на мача Ивайло Стоянов показа директен червен картон на младия защитник и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана капитана Тодор Неделев, който не сгреши и така даде аванс на своя тим в самия край на първото полувреме.

През втората част двата тима продължиха да играят на високи обороти. В 49-ата минута Мартин Петков стреля опасно от границата на наказателното поле. Ударът му с десния крак обаче бе спасен от Аргилашки.

В 53-ата минута Филип Филипов бе изведен по десния фланг на атаката, но ударът му бе боксиран от Ники Михайлов.

Малко преди изтичането на час игра Христос Шелис се намеси решително при удар на Филип Филипов.

В 63-ата минута влезлият като резерва Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар, даден за нарушение на Дилан Мертенс срещу Здравко Димитров, но не уцели вратата на домакините.

Две минути по-късно „Ботев“ Па Конате се справи с Иваайло Найденов на левия фланг и центрира в наказателното поле. Там Симеон Славчев, в опита си да спре Атанас Илиев да играе с глава, вкара топката в собствената си врата – 2:0.

В 75-ата минута след центриране на Тонев, Бароан изпревари Иван Горанов и за трети път порази вратата на Левски.

Единадесет минути преди края на мача Левски получи шанс да изпълни дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Филип Филипов срещу Здравко Димитров, който показа добра техника и се измъкна добре между двама защитници на „канарчетата“. Зад топката застана Радослав Цонев, който не сгреши и върна един гол за „сините“. До края обаче нови попадения не паднаха.

Ботев Пд – Левски 3:1

1:0 Тодор Неделев 45+3′ (д)

2:0 Симеон Славчев 66′ (аг)

3:0 Антоан Бароан 75′

3:1 Радослав Цонев 80′ (д)

Левски: 13. Николай Михайлов (к) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Христос Шелис, 8. Симеон Славчев, 4. Иван Горанов – 6. Ивайло Найденов – 19. Билал Бари, 7. Георги Миланов (60′ – 21. Радослав Цонев), 10. Борислав Цонев (71′ – 88. Марин Петков), 11. Здравко Димитров – 79. Мартин Петков (71′ – 89. Андриан Краев)

Резерви: 66. Пламен Андреев, 21. Радослав Цонев, 23. Христофор Хубчев, 41. Георги Александров, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев

Треньор: Живко Миланов