Левски е на финал за Купата на България! „Сините“ победиха Лудогорец и в мача-реваншя. Пред близо 20 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с 1:0. Така, след победата с 3:2 в Разград, столичният гранд стигна до последния мач в надпреварата. Там тимът от „Герена“ ще се изправи срещу ЦСКА-София, който вчера елиминира Славия.

Левски започна повече от ударно и поведе след по-малко от 180 секунди игра. Уелтън получи пас от дълбочина, преодоля Пластун в наказателното поле и с удар по диагонала не остави шанс на Слуга за 1:0.

След още 2 минути „сините“ можеха да удвоят аванса си. Уелтън отново бе изведен, отскубна се сам срещу вратаря и стреля, но този път Слуга изби. В ситуацията бе маркирана засада, каквато обаче нямаше, тъй като бразилецът тръгна преди центъра на терена при паса към него. Така, ако бе реализирал второ попадение, то щеше да бъда зачетено при намесата на ВАР.

В 9-ата минута Гонсалвеш изведе Текпетей сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче премина покрай дясната греда, а освен това бе вдигнат и флагът за засада.

В 28-ата минута Левски по чудо не стигна до втори гол. Филип Кръстев направи феноменален индивидуален пробив, минавайки през няколко футболисти на Лудогорец. „Синият“ халф излезе сам срещу вратаря, но Слуга някак успя да избие удара му.

Първият точен удар дойде чак в 31-ата минута. Отправи го Каули, но само за статистика, тъй като Андреев улови без никакви затруднения.

В 40-ата минута Левски организира скоростна контра. Уелтън нахлу в наказателното поле и пусна вляво от себе си за Георги Миланов, който от малък ъгъл стреля по диагонала, но доста неточно.

В даденото продължение Лудогорец пропусна прекрасна възможност да изравни. Текептей изведе Десподов сам срещу вратаря. Ударът на родния национал обаче бе отразен с крак от Пламен Андреев.

Секунди след началото на втората част, току-що влезлият в игра Рик Джонатан отправи опасен удар от наказателното поле, избит в корнер от Андреев. След неговото изпълнение топката стигна извън пеналта до Антон Недялков, който шутира мощно, но и неточно.

В 56-ата минута Лудогорец получи право да изпълни фал пред наказателното поле. С изпълнението се нагърби Кирил Десподов, чийто шут профуча покрай лявата греда.

След точно час игра Сектор „Б“ направи изумително пирошоу, включващо и заря. Това наложи прекъсване за кратко на мача, заради димната завеса.

В 66-ата минута Филип Кръстев бе фаулиран току преди наказателното поле, но Драгомир Драганов не отсъди нарушение. Ситуацията бе разгледана от ВАР за евентуална дузпа, но нарушението бе извършено извън пеналта и играта продължи.

В 85-ата минута Спас Делев стреля опасно от фал пред наказателното поле. Топка обаче профуча покрай лявата сглобка на вратата.